Ministrė A. Bilotaitė: valstybei priklausantys statiniai turi būti pritaikyti priedangoms

Ministrė A. Bilotaitė: valstybei priklausantys statiniai turi būti pritaikyti priedangoms

2024-02-22

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su VĮ Turto bankas laikinuoju vadovu Ernestu Česoku aptarė galimybes įmonės valdomuose statiniuose įrengti priedangas.

„Absoliučią daugumą jau parinktų priedangų sudaro savivaldybių nuosavybėje esantys nekilnojamo turto objektai. Tik pavieniai valstybei priklausantys statiniai yra įtraukti į priedangų sąrašus, taigi – valstybės indėlis nepakankamas. Turime padidinti pastangas, džiaugiamės, kad Turto bankas ateina į pagalbą“, – sako vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Šiuo metu Turto bankas turi 540 objektų, kurie nebus parduodami ir kuriuos būtų galima pritaikyti civilinės saugos reikmėms.

„Esame pasirengę bendradarbiauti. Mūsų administruojamų ir priedangoms galimai tinkamų objektų tinklas apimtų visą Lietuvą. Objektų būklė yra įvairi, tad pirmiausiai turime nustatyti, ar jie atitinka reikalavimus. Vystant naujus projektus taip pat atsižvelgsime į reikalavimą įrengti priedangas“, – teigia VĮ Turto bankas laikinasis vadovas Ernestas Česokas.

Susitikime sutarta, kad Turto bankas kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu ir savivaldybėmis operatyviai įvertins Turto banko valdomus statinius ir patalpas, kurie galimai tinkami priedangoms (t.y. turi požemines patalpas).

Pagal Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymą, valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos, ūkio subjektai, kitos įstaigos savivaldybei privalo teikti informaciją apie statinius ir patalpas, kurie gali būti parenkami priedangoms įrengti, ir sudaryti galimybes neatlygintinai jomis naudotis.

Šiuo metu savivaldybėse yra parinkta 3310 priedangų, kuriose tilptų 912 tūkst. (apie 31 proc.) gyventojų. Vyriausybės nustatytas minimalus skaičius gyventojų, kuriems turi užtekti priedangų, yra 50 proc. (60 proc. miestų savivaldybėse ir 40 proc. rajonų savivaldybėse).