Paryžiuje įvyko diskusija „Lietuvos literatūra: ar gali nustebinti Paryžių?“

Paryžiuje įvyko diskusija „Lietuvos literatūra: ar gali nustebinti Paryžių?“

Balandžio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas ir Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Austė Zdančiūtė susitiko su Vilniaus universiteto lietuvių literatūros katedros mokslininkais, kuriems šiltos diskusijos metu pristatė ateinančių metų Lietuvos sezono Prancūzijoje gaires.

Tą patį vakarą Lietuvos ambasadoje Paryžiuje lietuvių literatūros specialistai dalyvavo diskusijoje tema „Lietuvos literatūra: ar gali nustebinti Paryžių?“. Lietuvių bendruomenės Prancūzijoje ir Lietuvos ambasados organizuotas renginys pritraukė didelį Prancūzijoje gyvenančių lietuvių susidomėjimą.

„Turime visas galimybes nustebinti Paryžių Lietuvos literatūros originalumu ir gilumu, ypač Lietuvos sezono Prancūzijoje metu kitais metais“, – renginio atidarymo metu sakė Lietuvos ambasadorius Nerijus Aleksiejūnas.

Diskusijoje apie Lietuvos literatūros potencialą Prancūzijoje dalyvavo 7 Vilniaus universiteto mokslininkai: prof. Dainora Pociūtė, senosios Lietuvos ir Prūsijos literatūros tyrinėtoja, monografijų apie LDK Renesanso ir Reformacijos intelektualus  autorė, prof. Brigita Speičytė – XIX amžiaus Lietuvos literatūros, Adomo Mickevičiaus ir Maironio kūrybos tyrinėtoja, prof. Mindaugas Kvietkauskas – XX amžiaus daugiakalbės Lietuvos literatūros tyrinėtojas, poetas, eseistas, vertėjas, asistentė, dr. Neringa Klišienė – šiuolaikinės lietuvių literatūros, moderniosios dramaturgijos ir Oskaro Milašiaus kūrybos tyrinėtoja, dr. Saulė Matulevičienė  –  lietuvių mitologijos ir tautosakos tyrinėtoja, žurnalo „Būdas“ redaktorė,  doc. Regimantas Tamošaitis  – XX amžiaus lietuvių literatūros tyrinėtojas, rašytojas, doc. Darius Kuolys  – Lietuvos literatūros ir kultūros istorijos tyrinėtojas.

Kiekvienas mokslininkas pažvelgė į Lietuvos literatūrą iš savo nagrinėjamos epochos ir tematikos prizmės. Buvo priminti Lietuvos ir Prancūzijos rašytojų ryšiai, literatūrinių santykių mezgimai ir kaip Lietuvos rašytojai per visą šalies istorijos laikotarpį garsino lietuvių literatūrą pasaulyje.

Diskusiją moderavo dr. Emilija Pundziūtė-Gallois, Paryžiaus Politikos mokslų instituto (SciencesPo) lektorė, buvusi Lietuvių bendruomenės Prancūzijoje pirmininkė.