Briuselyje pagerbtas prieš 10 metų ES misijoje žuvęs A. Šenavičius

Briuselyje pagerbtas prieš 10 metų ES misijoje žuvęs A. Šenavičius

Rugsėjo 19 dieną Europos išorės veiksmų tarnybos (EIVT) būstinėje Briuselyje vykusioje atminimo ceremonijoje Lietuvos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje (ES) Arnoldas Pranckevičius ir ES civilinių operacijų vadas Stefano Tomat pagerbė Audrių Šenavičių, kuris buvo nužudytas prieš 10 metų tarnybos EULEX misijoje Kosove metu.

Paminklinis akmuo EIVT būstinėje, skirtas visiems žuvusiems ES misijų pareigūnams, primena, kad Europos idealų puoselėjimas ir gynimas gali kainuoti didžiausią įmanomą auką.

„Audriaus Šenavičiaus tarnyba EULEX misijoje Kosove pareikalavo pačios didžiausios aukos – jo gyvybės. Tikiu, kad daugeliui iš mūsų jo pareiga, jo tarnyba ir auka taip pat primena mums apie tokių misijų, kurias ES vykdo visame pasaulyje, svarbą. Tokie žmonės kaip Audrius tarnauja aukščiau savęs, tarnauja teisingumui ir vertybėms, kurias puoselėja ES – demokratijai, teisės viršenybei ir žmogaus teisėms“, – ceremonijos metu sakė ambasadorius A. Pranckevičius.

2013 m. rugsėjo 19 d.  šiauriniame Kosovo pasienyje su Serbija, netoli Zvečano miesto buvo užpulti EULEX (ES teisės viršenybės misija Kosove) misijos pareigūnai tarnybos metu. Pareigūnai buvo ką tik baigę pamainą ir vyko į namus. Užpuolimo metu mirtinai sužeistas Lietuvos muitinės pareigūnas A. Šenavičius (35 metų). Jis tarnybą Klaipėdos teritorinėje muitinėje pradėjo 2000 m., po studijų Klaipėdos universitete. EULEX misijoje Kosove A. Šenavičius tarnavo nuo 2012 m. rugpjūčio, buvo vedęs, našlaičiais liko jo sūnūs.