Pasėlių deklaravimas: paraiškas jau galima tvirtinti

Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas įgauna pagreitį. Nuo šiandien jau galima tvirtinti paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškas. Įdiegta ir automatinė atitikties kompleksinei ekologinei sistemai „Veiklos ariamojoje žemėje“ skaičiuoklė.

VĮ Žemės ūkio duomenų centro duomenimis, iki gegužės 2 d. 12 val. jau patvirtintos 1706 paraiškos, deklaruotas 12120,65 ha plotas.

Ūkininkai, siekiantys gauti papildomas išmokas, šiemet pirmą kartą gali rinktis ir savo veikloje pritaikyti aplinkos apsaugai skirtas ekologines sistemas. Atitikties kompleksinei ekologinei sistemai „Veiklos ariamojoje žemėje“ skaičiuoklė skirta ūkininkams, siekiantiems pasitikrinti, ar atitinka reikalavimus, keliamus norint dalyvauti šioje sistemoje.

VĮ Žemės ūkio duomenų centras automatinę skaičiuoklę integravo į Paraiškų priėmimo informacinę sistemą, kuri iš paraiškoje suvestų duomenų pagal veiksmingumo ir efektyvumo metodikos reikalavimus suskaičiuoja atitikimą kompleksinei ekologinei sistemai „Veiklos ariamojoje žemėje“.

Primename, kad žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas vyksta nuo balandžio 17 d. iki birželio 20 d. Pavėluotai paraiškas bus galima teikti iki birželio 30 d.