Pasirengimas galimoms grėsmėms aptartas su Vilniaus arkivyskupijos dvasininkais

Pasirengimas galimoms grėsmėms aptartas su Vilniaus arkivyskupijos dvasininkais

2024-02-07

Siekiant stiprinti gyventojų pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms, tęsiamas bendradarbiavimas su Lietuvos Katalikų Bažnyčia. Vasario 7 d. surengtas civilinės saugos specialistų susitikimas su Vilniaus arkivyskupijos dvasininkais iš Ignalinos, Švenčionių, Šalčininkų, Trakų, Druskininkų, Širvintų, Varėnos, Visagino, Zarasų, Vilniaus miesto ir rajono. Šiai vyskupijai priklauso 113 bažnyčių.

„Pagrindinis šių susitikimų tikslas yra supažindinti dvasininkus su civilinės saugos veikla ir pasirengimu ekstremaliosioms situacijoms, išvykimo krepšiu, aptarti su jais galimybes pritaikyti bažnyčių pastatus priedangų ir perspėjimo sirenų įrengimui, taip pat patikslinti informaciją apie bažnyčios organizuojamus renginius, kuriuose galėtų dalyvauti ir civilinės saugos specialistai“, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininkas Donatas Gurevičius.

Susitikime su dvasininkais taip pat dalyvavo 11 savivaldybių parengties pareigūnai ir Vilniaus bei Panevėžio Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) priešgaisrinių gelbėjimo valdybų civilinės saugos pareigūnai.

Tai jau trečiasis susitikimas su dvasininkais, įgyvendinant Vidaus reikalų ministerijos inicijuotą civilinės saugos informacinę kampaniją „Esame komanda – turime planą“. Pirmasis susitikimas vyko praėjusių metų lapkričio mėnesį Šiaulių vyskupijoje, antrasis – gruodžio mėnesį Panevėžio vyskupijos kurijoje.

Šiemet Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir Lietuvos savivaldybių parengties pareigūnai aktualius bendruomenėms pasirengimo galimoms grėsmėms klausimus kartu su dvasininkais aptars visose septyniose Lietuvos vyskupijose (60 savivaldybių).

Įvykus susitikimams vyskupijose civilinės saugos specialistai planuoja tiesiogiai pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms mokymus organizuoti aktyvių parapijų bendruomenėms, o praktinius priedangų ir perspėjimo sirenų įrengimo klausimus derinti su konkrečiais dekanatais.

VRM, PAGD ir Lietuvos vyskupų konferencijos bendradarbiavimo civilinės saugos srityje susitarimas buvo pasirašytas 2023 m. rugsėjo 13 d.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija