Pretorijoje – dvišalės Lietuvos ir PAR konsultacijos

Pretorijoje – dvišalės Lietuvos ir PAR konsultacijos

Kovo 19 dieną Pretorijoje surengtos Lietuvos ir Pietų Afrikos Respublikos (PAR) užsienio reikalų ministerijų atstovų politinės konsultacijos. 

Lietuvos delegacija, vadovaujama Užsienio reikalų ministerijos Globalių reikalų grupės vadovo Vytauto Pinkaus, susitiko su Pietų Afrikos delegacija, kuriai vadovavo Tarptautinių santykių ir bendradarbiavimo departamento Amerikų ir Europos direktorato generalinio direktoriaus pavaduotoja Maud Dlomo.

Susitikime aptartas dvišalis politinis ir ekonominis bendradarbiavimas, saugumo politikos klausimai ir regioniniai saugumo iššūkiai, dvišalių akademinių mainų, patirties dalinimosi ir mokymų galimybės, atkreiptas dėmesys į Lietuvos interesus plėsti ryšius gyvybės mokslų, ICT, Fintech, lazerių, aplinkosaugos, žemės ūkio sektoriuose. Lietuvos delegacija ypač daug dėmesio skyrė galimam piliečių kelionių palengvinimui.

Vizito metu URM delegacija taip pat susitiko ir dvišalio bendradarbiavimo galimybes aptarė su Pietų Afrikos Mokslo ir industrinių tyrimų tarybos (CSIR) atstovais.

Vizito metu taip pat numatyti Lietuvos delegacijos susitikimai su Pietų Afrikos asocijuotų verslo struktūrų atstovais, apsilankymas Johanesburgo Holokausto ir genocido centre, susitikimai su Lietuvos garbės konsuliniais pareigūnais Užsachario Afrikoje.

Lietuvos ir Pietų Afrikos Respublikos diplomatiniai santykiai užmegzti 1991 m. lapkričio 11 d., pastarosios politinės konsultacijos vyko 2021-aisiais Vilniuje.