Šią savaitę darbą pradėjo naujas Nacionalinio vėžio instituto direktorius doc. dr. V. Pečeliūnas

Šią savaitę darbą pradėjo naujas Nacionalinio vėžio instituto direktorius doc. dr. V. Pečeliūnas

Nacionalinio vėžio instituto nuotr. Šiandien švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras lankėsi Nacionaliniame vėžio institute ir pasveikino pareigas pradėjusį eiti Nacionalinio vėžio instituto direktorių docentą, biomedicinos mokslų daktarą Valdas Pečeliūną. V. Pečeliūnas šią savaitę pradėjo 5 metus truksiančią įstaigos vadovo kadenciją.

Naująjį vadovą sveikinęs J. Nugaras linkėjo išlaikyti instituto veiklos kokybę garantuojantį mokslo ir gydymo balansą, lyderiauti onkologijos mokslų ir studijų integracijos srityse nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, taip pat užtikrinti medikų onkologų ir mokslininkų sklandų bendradarbiavimą, stiprinti partnerystę su viešuoju sektoriumi, verslu ir tarptautiniais partneriais.

V. Pečeliūnas yra sukaupęs daugiau nei 20 metų praktikinio, mokslinio ir pedagoginio darbo patirtį. Pastaruosius 3 metus jis ėjo Santaros klinikų direktoriaus medicinai pareigas, vadovavo klinikų Amiloidozės kompetencijos centrui.

Viceministras J. Nugaras už darbą ir konstruktyvų bendradarbiavimą padėkojo ir laikinai įstaigai vadovavusiam dr. Ernestui Janulioniui, kurio profesionalus ir atsakingas vadovavimas padėjo užtikrinti sklandžią instituto veiklą.

Nacionalinis vėžio institutas yra vienintelė specializuota onkologinių ligų gydymo ir mokslinių tyrimų įstaiga Lietuvoje. Instituto kolektyvą sudaro apie 1000 darbuotojų, kurie vykdo aktyvią gydymo ir mokslinę veiklą.

Lietuvoje ir užsienyje pripažinti instituto mokslininkai yra pasiekę puikių mokslo rezultatų.

Prieš savaitę pristatyto palyginamojo ekspertinio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklos vertinimo 2018 ir 2023 m. duomenimis, institutas patobulėjo medicinos mokslo kryptyje.

Instituto vykdoma MTEP veikla visose trijose 2023 m. vertintose mokslo kryptyse (biofizika, biologija, medicina) yra aukšto lygio ir pripažinta tarptautiniu mastu. Ekspertų vertinimu, institutas vykdo išskirtinės svarbos MTEP ir yra svarbus partneris už akademinės bendruomenės ribų.

Ekspertai savo ataskaitoje taip pat pastebi, kad instituto vykdomos veiklos yra unikalios nacionaliniu mastu, o instituto žmonių ištekliai, strategija, veiklos organizavimas ir infrastruktūra bei MTEP rezultatai rodo, kad institucija turi stiprius pajėgumus išlaikyti ar siekti dar geresnių rezultatų ateityje.