Šiemet profesinės mokyklos priims virš 20 tūkst. naujų mokinių: prioritetas – paklausioms inžinerinėms specialybėms

Šiemet profesinės mokyklos priims virš 20 tūkst. naujų mokinių: prioritetas – paklausioms inžinerinėms specialybėms

2024-01-17

Šiemet ir kitais metais į profesinio mokymo įstaigas iš viso numatoma priimti 41,2 tūkst. mokinių, t. y. kasmet po 20,6 tūkst. mokinių – tiek pat, kiek ir pernai. Tai šiandien nustatė Vyriausybė, pirmą kartą patvirtinusi ne vienerių, o dvejų metų preliminarų priėmimo į profesinio mokymo įstaigas planą.

Daugiausia valstybės finansuojamų vietų planuojama inžinerijos, paslaugų, gamybos ir perdirbimo, informacijos ir ryšio technologijos sritims. 

„Šiemet į priėmimo planavimą aktyviau įtraukėme pačių profesinių mokyklų socialinius partnerius, Tarybas, vyko viešosios konsultacijos, siekiant detaliau atliepti visų šalies regionų poreikį, darbo rinkos tendencijas. Planuodami taip pat remiamės įvairiomis analizėmis, prognozėmis, kurių duomenys rodo, kad augs darbuotojų paklausa prekybos, transporto priemonių remonto, gamybos, pramogų ir poilsio organizavimo, informacinių technologijų srityse“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Vyriausybei patvirtinus bendrą valstybės finansuojamų vietų skaičių pagal švietimo sritis, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šį skaičių pagal švietimo sritis paskirstys regionams – nuo šių metų atsisakoma detalaus centralizuoto planavimo papildomai pagal profesinio mokymo formas, profesinio mokymo įstaigas bei kvalifikacijas. Nuo šiol kiekviena profesinė mokykla galės pati susidaryti planą, kiek ir į kokias vykdomas programas numato priimti mokinių, atsižvelgiant į savo priėmimo pajėgumus, regiono darbo rinkos poreikius ir tendencijas.

Mokinių priėmimas į profesinio mokymo įstaigas, kaip ir ankstesniais metais, vyks keliais etapais – pagrindinis priėmimas žiemos ir vasaros etapais ir papildomas priėmimas vasaros pabaigoje.