Spalio 5 dieną bus įteikiamos Metų mokytojo premijos, Meilės Lukšienės premija ir lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premija

Spalio 5 dieną bus įteikiamos Metų mokytojo premijos, Meilės Lukšienės premija ir lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premija

Spalio 5 dieną, minint Tarptautinę mokytojų dieną, Lietuvos švietimo muziejuje (Vytauto pr. 52, Kaunas) švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas įteiks Metų mokytojo premijas, Meilės Lukšienės premiją ir lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premiją. Renginio pradžia – 17 val.

Metų mokytojo premijos laureatais tapo šie mokytojai: Snieguolė Bagočienė, Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos informacinių technologijų mokytoja ekspertė, Rita Česonienė, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja metodininkė, Elena Čiobienė, Akmenės r. Ventos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, Nerijus Vaišvilas, Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas ekspertas, Rūta Vekerotienė, Molėtų gimnazijos muzikos mokytoja metodininkė, ir Rasa Virginija Venterienė, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro profesijos mokytoja ekspertė, Maisto technologijų ir prekybos skyriaus vedėja. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigtos Metų mokytojo premijos tikslas – įvertinti mokytojų profesinės veiklos rezultatus ir skatinti juos kūrybinei iniciatyvai. Premija skiriama mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams už reikšmingiausius pastarųjų 5 metų nuopelnus profesinėje veikloje.

Šių metų Meilės Lukšienės premijos laureate išrinkta Ligita Urbonienė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos geografijos, gamtos ir žmogaus dalykų mokytoja. Ministerijos įsteigta Meilės Lukšienės premija skiriama už sėkmingą pedagoginės veiklos startą, demokratiškumo, humaniškumo, kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą.

Lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premija paskirta Igoriui Korolyovui (Igor Korolyov), Kyjivo Taraso Ševčenkos nacionalinio universiteto Filologijos instituto Baltistikos centro profesoriui. Kartu su Vytauto Didžiojo universitetu I. Korolyovas dalyvavo steigiant Baltistikos centrą Kyjivo universitete, šiuo metu jam ir vadovauja. Jis taip pat yra bakalauro studijų programos „Lenkų kalba ir literatūra, anglų ir lietuvių kalbos“ kūrėjas. Kartu su kolegomis iš Lietuvių kalbos instituto ir Ukrainos I. Korolyovas parengė pirmą ir kol kas vienintelį Lietuvos ir Ukrainos leksikografijos istorijoje dvikalbį ukrainiečių ir lietuvių kalbų žodyną, Ukrainiečių-anglų-lietuvių-lenkų-graikų-lotynų kalbotyros terminologijos žodyną. Šiuo metu profesorius nuotoliniu būdu VDU Švietimo akademijoje moko lietuvių kalbos Lietuvoje prisiglaudusius karo pabėgėlius iš Ukrainos. Premija konkurso būdu skiriama už nuopelnus lituanistinio švietimo veikloje, mokinių, studentų pasiekimus.

Renginį nuo 17.15 tiesiogiai transliuos portalas lrt.lt, taip pat bus galima žiūrėti ministerijos „YouTube“ kanalu.