Susitikime su Interpolo Generaliniu sekretoriumi A. Bilotaitė aptarė glaudesnio bendradarbiavimo galimybes

Susitikime su Interpolo Generaliniu sekretoriumi A. Bilotaitė aptarė glaudesnio bendradarbiavimo galimybes

2024-04-30

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vadovaujama vidaus reikalų sistemos delegacija Lione (Prancūzijos Respublika) susitiko su Interpolo Generaliniu sekretoriumi Jurgen Stock. Susitikimo metu aptarti aktualūs teisėsaugos bendradarbiavimo bei Interpolo tarptautinio teisėsaugos sąveikos kanalų atsparumo piktnaudžiavimui klausimai, atskiroms valstybėms narėms inicijuojant politiškai motyvuotus persekiojimus.

„Tarptautinė bendruomenė negali toleruoti piktnaudžiavimo Interpolo teisėsaugos bendradarbiavimo kanalais, persekiojant tiek savo, tiek kitų šalių piliečius politiniais tikslais, ypač tų, kurie dalyvavo tiriant Rusijos nusikaltimus Lietuvos piliečiams ar kitose tarptautinėse rezonansinėse bylose. Svarbu, kad jau turime nustatytus reagavimo į neadekvačius nedemokratinių režimų veiksmus algoritmus. Su kolegomis Interpole aptarėme, ką dar galime padaryti, kad apsaugotume tuos žmones, kurie yra potencialūs šalių agresorių taikiniai. Interpolas turi specialų atsparumo piktnaudžiavimui mechanizmą, kuris, tikiu, padės užkirsti kelią šiems atvejams“, – sako A. Bilotatė.

Darbo vizito metu ministrei A. Bilotaitei buvo pristatyti Interpolo Generalinio sekretoriato darbo vidiniai procesai ir bendradarbiavimo algoritmai, taip pat įvyko susitikimas su šioje organizacijoje dirbančiais lietuviais.

Primename, kad Rusija keliems Lietuvos teisėjams pateikė baudžiamuosius kaltinimus ir ėmėsi veiksmų dėl jų tarptautinės paieškos. Šie veiksmai susiję su „Sausio 13-osios“ byla ir 1991 m. įvykiais Lietuvoje, kai tautos kovoje už nepriklausomybę žuvo 14 civilių ir daugiau nei 800 buvo sužeista. Lietuva smerkia tarptautinių teisinių priemonių panaudojimą politiškai motyvuotiems persekiojimams ir nuosekliai dirba su tarptautiniais partneriais, kad tokios priemonės nebūtų įgyvendinamos.