Sutarta stiprinti Lietuvos ir Angolos dvišalį bendradarbiavimą

Sutarta stiprinti Lietuvos ir Angolos dvišalį bendradarbiavimą

Kovo 25 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Vilniuje susitiko su Angolos  ambasadoriumi Lietuvai Manueliu Pedru Chavesu, atvykusiu įteikti skiriamųjų raštų Lietuvos Prezidentui Gitanui Nausėdai. Varšuvoje reziduojantis ambasadorius – šeštasis Lietuvai akredituotas Angolos ambasadorius.

Susitikimo metu aptartos galimybės plėtoti Lietuvos ir Angolos dvišalius santykius, kuriant abiem pusėms naudingas partnerystes ekonomikos, energetikos, žemės ūkio, švietimo ir turizmo srityse. Apsvarstyta galimybė surengti pirmąsias dvišales politines konsultacijas. Viceministras S. Šatūnas taip pat padėkojo už supaprastintą atvykimo tvarką į Angolą turizmo tikslais keliaujantiems Lietuvos Respublikos piliečiams – trumpalaikiams vizitams vizų nebereikia. Viceministras pažymėjo, kad Lietuva remia Angolos ir kitų Afrikos valstybių pastangas didinti apsirūpinimą maistu savo valstybėse ir Angolą galėtų dominti Lietuvos įmonės, gaminančios inovatyvias trąšas.

Pokalbio metu užsienio reikalų viceministras su Angolos ambasadoriumi aptarė konfliktus Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose bei pabrėžė, kad Rusijos agresijos prieš Ukrainos kontekste išaugo būtinybė vienyti tarptautinės bendruomenės pastangas, ginant Jungtinių Tautų Chartija grįstą pasaulio tvarką.  

,,Rusijos agresijos karas prieš Ukrainą kelia grėsmę ne tik Ukrainos ir kaimyninių valstybių egzistencijai, bet teisės viršenybe paremtai daugiašalei sistemai. Remdami Ukrainą, mes kartu kovojame už savo ateitį“, – sakė viceministras S. Šatūnas.

Diplomatiniai Angolos ir Lietuvos santykiai užmegzti 2002 m. birželio 4 d.