UNESCO Generalinės konferencijos 42-oje sesijoje Lietuva pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir išreiškė paramą Izraeliui

UNESCO Generalinės konferencijos 42-oje sesijoje Lietuva pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir išreiškė paramą Izraeliui

Lapkričio 7–22 dienomis Paryžiuje vykstančios UNESCO Generalinės konferencijos 42-osios sesijos metu Lietuva pasmerkė tebesitęsiančią Rusijos agresiją Ukrainoje ir išreiškė tvirtą paramą Izraeliui.

Plenarinių debatų metu pasisakiusi Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė Jolanta Balčiūnienė apžvelgė Lietuvos prioritetus visose UNESCO mandato srityse, pasmerkdama Rusijos nepateisinamą agresiją Ukrainoje ir paragindama šią tarptautinę organizaciją tęsti paramą brutalaus karo niokojamai šaliai. Lietuvos nuolatinė atstovė taip pat išreiškė tvirtą paramą nuo „Hamas“ teroro atakų kenčiančiam Izraeliui, pasmerkė Talibaną dėl draudimų moterims ir mergaitėms siekti mokslo.

Generalinės konferencijos metu atskirai buvo svarstytas ir UNESCO paramos Ukrainai klausimas, balsuojant priimta rezoliucija, prie kurios parengimo bei paramos jai telkimo prisidėjo ir Lietuva. Priimta rezoliucija įpareigojo UNESCO Generalinę direktorę toliau stebėti situaciją Ukrainoje ir teikti pagalbą saugant šalies kultūros paveldą ir švietimo bei mokslo sistemą nuo Rusijos agresijos. 

Sesijos metu svarstyta ir vadinamoji Palestinos rezoliucija, taip pat planuojami Lietuvos pasisakymai visais šios tarptautinės organizacijos mandato klausimais, įskaitant organizacijos biudžetą, švietimą, mokslą, kultūrą, informaciją ir komunikaciją.