Viceministras J. Survila:  Lietuvos ir Japonijos žmonių ryšiai yra mūsų šalių strateginės partnerystės pagrindas

Viceministras J. Survila: Lietuvos ir Japonijos žmonių ryšiai yra mūsų šalių strateginės partnerystės pagrindas

Spalio 12 dieną užsienio reikalų viceministras Jonas Survila susitiko su Lietuvos generaliniu garbės konsulu, įmonės „Fukuyama transporting“ vadovu Shigehiro Komaru, kuris atvyko į Vilnių trečiuoju tiesioginiu skrydžiu iš Tokijo su 202 asmenų delegacija, kurią sudaro įmonės atstovai, Fukujamos pramonės prekybos amatų rūmų nariai ir universitetų rektoriai.

„2022 metais paskelbta Lietuvos ir Japonijos strateginė partnerystė suteikė naują pagreitį dvišaliams santykiams ir bendradarbiavimo galimybėms. Labai vertiname Lietuvos garbės generalinio konsulo Sh. Komaru asmeninį indėlį puoselėjant Lietuvos ir Japonijos ekonominius, kultūrinius bei universitetų ryšius ir žmonių mainus. Garbės generalinio konsulo iniciatyvos prisideda ir prie Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategijos įgyvendinimo, kurioje matome Japoniją kaip kertinę partnerę“, – sakė viceministras. 

Susitikimo metu viceministras J. Survila padėkojo Lietuvos generaliniam garbės konsului Sh. Komaru už visas inciatyvas, kurios prisideda prie Lietuvos ir Japonijos santykių plėtros. Viena iš jų šių metų lapkričio mėnesį atidaroma „Lietuvos namų“ ekspozicija Fukujamoje, kuri yra skirta pristatyti Lietuvos istoriją, kultūrą ir ekonomikos pasiekimus.

Garbės generalinis konsulas Sh. Komaru remia japonų kalbos konkursus, vykstančius Vytauto Didžiojo universitete. VDU jis padovanojo knygų kolekciją, vadinamą Komaru biblioteka. Taip pat savo lėšomis remia dviejų konkurso nugalėtojų vienos savaitės studijas Hirošimos universitete.

Pirmasis tiesioginis Sh. Komaru organizuotas užsakomasis skrydis iš Tokijo į Vilnių įvyko 2019 metų vasarį ir buvo skirtas Japonijos diplomato Chiune Sugihara atminimui. Antrasis tiesioginis skrydis įvyko 2022 metų lapkritį minint Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių užmezgimo 100-metį.