G. Landsbergis atvyko į Kyjivą

G. Landsbergis atvyko į Kyjivą

Ketvirtadienį, sausio 25 dieną, užsienio reikalų ministras G. Landsbergis atvyko į Ukrainos sostinę Kyjivą. Tai jau 8-asis ministro vizitas Ukrainoje nuo brutalaus Rusijos karo pradžios. Lietuvos diplomatijos vadovas susitiks su kolega užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, kitais pareigūnais.

„Matome, kad 2024 metai gali būti ypatingai svarbūs karo eigai Ukrainoje ir didele dalimi jie priklauso ir nuo mūsų. Jei Ukraina gauna reikalingą paramą iš Vakarų, jos pozijos kare ir pergalės galimybės stiprėja, bet lygiai taip pat galimi ir sudėtingesni scenarijai. Metų pradžia yra gera proga pasitarti, kaip kartu siekti tų sėkmingų scenarijų, kurie lems ne tik Ukrainos, bet ir visos Europos ateitį. Apie tai kalbėsiu pirmiausia su savo kolega Dmytro Kuleba”, – sakė ministras.

G. Landsbergis taip pat dalyvaus supratimo memorandumo tarp ES delegacijos Ukrainoje (EUDEL) ir Lietuvos Centrinės projektų valdymo agentūros dėl bendradarbiavimo įgyvendinant ES finansuojamą projektą „Naujų slėptuvių statyba Ukrainos mokykloms“ pasirašyme. Naujoms mokyklų prieglaudoms Ukrainoje statyti Europos Sąjunga skiria 15 mln., Lietuva papildomai įneša 0,5 mln. eurų ir prisiima atsakomybę už projekto įgyvendinimą.

Ministras ketvirtadienį taip pat susitiks su Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriumi Oleksijumi Danilovu.