Viceministrė J. Neliupšienė apdovanojo geriausius magistro darbus ES tema

Viceministrė J. Neliupšienė apdovanojo geriausius magistro darbus ES tema

Lapkričio 23 dieną Užsienio reikalų ministerijoje buvo apdovanoti magistro darbų konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos politikos formavimo ir įgyvendinimo tematika“ laureatai.

Sveikindama renginio dalyvius užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė pasidžiaugė, kad šiemet buvo sulaukta konkurso kontekste rekordinio magistro darbų skaičiaus – net 21 darbo.

,,Puiku, kad konkursas pritraukia studentus iš įvairių mokslo sričių: nuo Europos, tarptautinės teisės, viešosios politikos iki kūrybinių industrijų, karinės diplomatijos, finansų ir aplinkosaugos studijų“, – pažymėjo viceministrė.

J. Neliupšienė atkreipė dėmesį, kad 2024 metais minėsime Lietuvos narystės ES ir NATO 20-metį.

„Per tuos metus tapome politiškai ir ekonomiškai stipria ir modernia valstybe, kurios balsas girdimas, į jį įsiklausoma. Šiandien, globalių iššūkių kontekste, mes kaip niekad esame tikri, kad įstojimas į ES buvo mūsų sėkmės istorija“, – teigė viceministrė.

Konkurso nugalėtoju tapo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karinės diplomatijos ištęstinių studijų absolventas Valdas Lukianskas už magistro darbą „Naujas integracijos užsienio politikoje dėmuo neofunkcionalizmo teorijoje: Europos Sąjungos atsako į Kinijos Liaudies Respublikos spaudimą Lietuvai atvejis“. Antroji vieta skirta Pavijos universiteto Pasaulio politikos ir tarptautinių santykių studijų absolventei už darbo jėgos migracijos Vakarų valstybėse tyrimą, o trečioji vieta – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Europos studijų absolventui Ignui Repčiui, analizavusiam migracijos krizes Europos Sąjungoje. Taip pat buvo skirtos dvi skatinamosios stipendijos – Danieliui Mažeikai, Vytauto Didžiojo universiteto Kūrybinių industrijų studijų absolventui, ir Justei Kavaliauskaitei, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto absolventei.

Renginyje taip pat buvo apdovanoti Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos organizuojamo konkurso „Geriausi magistro darbai 2023“ septyni geriausi skirtingų mokslo sričių darbų autoriai ir jų vadovai. Laureatais tapo žemės ūkio, meno, medicinos ir sveikatos mokslų, humanitarinių socialinių mokslų, technologijos ir gamtos mokslų absolventai.

Užsienio reikalų ministerija bendradarbiaudama su Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga geriausių magistro darbų ES tematika konkursą rengia jau ketvirtus metus iš eilės. Konkursui pateiktus darbus vertino komisija, sudaryta iš Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pasiūlytų viešojo ir nevyriausybinio sektorių bei aukštojo mokslo institucijų atstovų.

Papildoma informacija

Vertinimo komisijos sprendimu konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos politikos formavimo ir įgyvendinimo tematika“ laureatais paskelbti ir diplomais bei piniginiais prizais apdovanoti 5 Lietuvos aukštųjų mokyklų magistro absolventai:

                      I vietaValdas Lukianskas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karinės diplomatijos ištęstinių studijų absolventas.

Magistro darbas. „Naujas integracijos užsienio politikoje dėmuo neofunkcionalizmo teorijoje: Europos Sąjungos atsako į Kinijos Liaudies Respublikos spaudimą Lietuvai atvejis“. Darbo vadovas prof. dr. Gediminas Vitkus.

                      II vieta  − Kamilė Botyriūtė, Pavijos universiteto (Universita Degli Studi di Pavia) Pasaulio politikos ir tarptautinių santykių studijų absolventė.

Magistro darbas. “Employment precarization and skilled labour migration in Western EU countries“. Darbo vadovas prof. dr. Fransesco Scervini.

III vietaIgnas Repčys, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Europos studijų absolventas.

Magistro darbas. „Lietuvos atsakas į migracijos krizes Europos Sąjungoje: nuo balansavimo iki tempo diktavimo?“. Darbo vadovas: Dr. Ramūnas Vilpišauskas.

Komisijos sprendimu, taip pat skirtos dvi skatinamosios stipendijos:

I skatinamoji stipendija Danielius Mažeikis, Vytauto Didžiojo universiteto Kūrybinių industrijų studijų absolventas.

Magistro darbas. „Europos kultūros sostinės ,,Kaunas 2022“ įtaka bendruomenių raidai Kauno rajone: Kačerginės ir Zapyškio atvejai“. Darbo vadovė doc. dr. Ina Pukelytė.

II skatinamoji stipendija – Justė Kavaliauskaitė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto absolventė.

Magistro darbas. „SLAPP ieškiniai civiliniame procese“. Darbo vadovas prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius.