Viceministrė J. Neliupšienė: Išnaudokime galimybių langą svarbiems sprendimams priimti

Viceministrė J. Neliupšienė: Išnaudokime galimybių langą svarbiems sprendimams priimti

Spalio 24 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje, kurios metu diskutuota dėl ateinančios Europos Vadovų Tarybos išvadų.  

„Greitu metu turėsime priimti daug reikšmingų sprendimų – turime toliau didinti spaudimą Rusijai, vykdančiai brutalų karą Ukrainoje, priimdami sprendimus dėl Ukrainos ir Moldovos narystės Europos Sąjungoje, nuspręsti dėl Rusijos lyderių atsakomybės užtikrinimo, priimti naują sankcijų paketą, panaudoti įšaldytą rusų turtą Ukrainos atstatymui“, – dalyvaudama BRT teigė viceministrė Jovita Neliupšienė.

Tarybos metu viceministrė J. Neliupšienė pabrėžė, kad ES negali prarasti politinės valios ir pagreičio priimdama svarbiausius sprendimus dėl Rusijos užpultos Ukrainos. „Rusija toliau tęsia niokojančius veiksmus prieš Ukrainą. Mes turime imtis ryžtingų žingsnių tiek mažindami Rusijos karo mašinos pajėgumus, tiek toliau remdami Ukrainą – tam turime sutarti dėl naujos finansinės paramos priemonės Ukrainai, užtikrindami, kad skiriama pagalba nemažėtų, ir padidinti dabar ypatingai būtiną karinę paramą“, – diskusijos metu akcentavo viceministrė.

Tarybai pirmininkaujančios Ispanijos atstovai taip pat surengė diskusija tolesniems procesams dėl ES plėtros ir galimų institucinių reformų aptarti. Jos metu ministrai aptarė šių diskusijų metodus ir konkrečių ES politikų pokyčių klausimus. Viceministrė diskusijos metu teigė, kad Lietuva ragina pirma priimti reikiamus sprendimus dėl naujo plėtros etapo pradžios, o tik vėliau diskutuoti dėl reikiamų Europos Sąjungos politikų bei biudžeto pokyčių ir, prireikus, dėl galimų ES institucinių reformų.

Tarybos metu taip pat buvo tęsiamas kasmetinis teisinės valstybės dialogas, kurio metu ministrai aptarė Danijai, Vokietijai, Estijai, Airijai bei Graikijai skirtas Europos Komisijos kasmetinės teisinės valstybės ataskaitas.

Europos Komisija taip pat pristatė praėjusią savaitę išplatintą komunikatą dėl Demografijos priemonių rinkinio, kuriame išsamiai aprašomos politikos priemonės, skirtos valstybėms narėms valdyti demografinius pokyčius, užtikrinant, kad ES išliktų konkurencinga pasauliniu mastu.

Pirmininkaujančios Ispanijos atstovai pristatė naujausią informaciją dėl savo pasiūlymo įtraukti tris regionines kalbas – katalonų, baskų ir galisų – į ES institucijų oficialių ir darbo kalbų sąrašą.

Taip pat ministrai išklausė informaciją apie Zalcburgo formato – BRT ministrių moterų – vizitą į Bosniją ir Hercegoviną.