Ambasadorius D. Degutis: Daug dirbame, kad Lietuvos verslas galėtų lengvai žengti į Australiją

Birželio 20 dieną Lietuvos ambasadorius Darius Degutis susitiko su Australijos Prekybos ir turizmo ministru senatoriumi Don Farrell. Susitikimo metu aptartas dvišalis ekonominis bendradarbiavimas, Laisvos prekybos sutarties derybų stadija ir būsimas Australijos Ministro Pirmininko Anthony Albanese vizitas į Vilnių.

„Nuo ambasados įkūrimo pastebime sparčiai augantį Lietuvos verslo eksportą ir susidomėjimą Australijos rinka. Vien šį pavasarį priėmėme tris Lietuvos verslo delegacijos Kanberoje, kurios siekia atrasti partnerius ar plėsti savo verslą ir steigti ofisą Australijoje. Dirbame ir norime rasti būdus, kaip Lietuvos verslui sudaryti visas įmanomas sąlygas atrasti šią rinką“, – susitikimo metu teigė D. Degutis.

Australijos ministras pabrėžė stiprius abiejų šalių politinius santykius ir pasidžiaugė, kad artėjantis A. Albanese vizitas bus pirmas istorijoje Australijos Ministro Pirmininko oficialus vizitas į Lietuvą. Taip pat pasveikino su įkurta Baltijos šalių grupe Australijos Parlamente.

Netrukus Lietuva su Australija turėtų pasirašyti dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis, kurios leistų Lietuvos verslui išvengti papildomų eksporto mokesčių.

Susitikime ambasadorius taip pat padėkojo ministrui už šių metų vasario mėnesį Vilniuje atidarytą Australijos prekybos ir investicijų AUSTRADE būstinę. Ši būstinė yra atsakinga už Australijos prekybinį, investicijų, turizmo ir švietimo bendradarbiavimą su kitomis pasaulio šalimis.