Gegužės 25 dieną pirmą kartą Paryžiuje buvo rodomas dokumentinis filmas „Mončys. Žemaitis iš Paryžiaus“, kuriame piešiamas Prancūzijos sostinėje gyvenusio ir kūrusio lietuvių menininko, vieno ryškiausių išeivijos skulptorių modernistų, Antano Mončio portretas.
„Antanas Mončys – Lietuvą su Prancūzija jungiantis tiltas, kuris gyvas iki šių dienų. Jau kitą savaitę susigiminiuos Lietuvos ir Prancūzijos miestai – Palanga su Saint Gilles Croix de Vie, kuriuos jungia būtent šis Lietuvos skulptorius“, – apie garsų lietuvių menininką susirinkusiems žiūrovams prieš filmo peržiūrą kalbėjo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas. Antanas Mončys paliko ryškų pėdsaką Paryžiaus kultūriniame gyvenime ir dalijosi lietuvių tradicijomis su draugais Prancūzijoje.
Po filmo peržiūros vyko diskusija su filmo režisieriumi Linu Mikuta ir operatore Kristina Sereikaite, kurią moderavo Linas Maknavičius, buvęs Prancūzijos lietuvių bendruomenės pirmininkas. Filmo kūrėjai su gausiai susirinkusia publika dalijosi prisiminimais apie 2022 metais Lietuvos kino teatruose pasirodžiusio dokumentinio filmo kūrimą.
Į išskirtinį filmo seansą atvyko Antano Mončio sūnus Jean–Christophe Mončys, kuris tą dieną šventė savo gimtadienį. Jį pasveikino Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, kultūros atašė Austė Zdančiūtė, Paryžiaus 17–ojo rajono mero atstovas Jean-Didier Berthault bei į seansą atvykę draugai.
Dokumentiniame filme „Mončys. Žemaitis iš Paryžiaus“ režisierius Linas Mikuta atskleidžia daugiau nei 40 metų Paryžiuje kūrusio Antano Mončio asmenybę, žemaitišką charakterį, jo gyvenimo svarbiausius momentus ir ryšį su kūryba.