ES žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje kalbėta ir apie daugiametes pievas

ES žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje kalbėta ir apie daugiametes pievas

2024-02-27

Vasario 26 d. žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas dalyvavo Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje (Briuselyje).  Ministrai  aptarė greitą ir struktūrinį Europos Komisijos atsaką į krizinę situaciją, su kuria susiduria žemės ūkio sektorius.

Pasak K. Navicko, labai svarbu, kad būtų atsižvelgiama į valstybių narių nacionalinius ypatumus ir jų rūpesčius, todėl taryboje ministras pasisakė apie Lietuvos ūkininkams kylančius iššūkius dėl daugiamečių pievų užskaitos.

„Dėl praeityje padarytų sprendimų mūsų daugiamečių pievų referencinis dydis išaugo net 300 tūkst. ha. Nuoširdžiai dėkoju Komisarui ir Direktorato tarnautojams už konkrečius veiksmus dėl geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) 1 standarto įgyvendinimo lankstumo išplėtimo. Ši krizė – tinkama galimybė kokybiškai peržiūrėti Strateginio plano įgyvendinimo kliūtis. Tikimės, kad pakeitimus galėsime įgyvendinti jau greitai. Žiūrint į ilgesnę perspektyvą, reiktų Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) rėmuose peržiūrėti klimato kaitos poveikio mažinimo priemonių užskaitymo metodiką. Akivaizdu, kad atstatant aukštapelkes ar plečiat miškų plotus mes pasiekiame geresnius rezultatus tame pačiame plote“, – sakė žemės ūkio ministras K. Navickas.

Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje taip pat buvo aptarta sausio 24 d., Briuselyje įvykusi ministrų konferencija „Biologinis saugumas ir skiepijimas: pagrindinės gyvūnų ligų prevencijos, kontrolės ir likvidavimo priemonės“, apsirūpinimo maistu savarankiškumo bei kiti ūkininkams kylantys iššūkiai. Danijos delegacija pateikė informaciją apie Jungtinės Karalystės nustatytas vienašales žvejybos valdymo priemones, o Komisija pateikė ministrams informaciją apie skaitmeninės sistemos CATCH naudojimą.

Informaciją apie GAAB 7 ir GAAB 8 pateikė Rumunijos delegacija, Italijos delegacija pateikė informaciją apie žemės ūkį, BŽŪP ir apsirūpinimo maistu savarankiškumą, o Slovakijos  – apie ūkininkams kylančius iššūkius.