G. Landsbergis Briuselyje: „Tikiuosi rasime kompromisą dėl ilgalaikės paramos Ukrainai iš Europos taikos priemonės – jai šių lėšų  šiandien labai reikia”

G. Landsbergis Briuselyje: „Tikiuosi rasime kompromisą dėl ilgalaikės paramos Ukrainai iš Europos taikos priemonės – jai šių lėšų šiandien labai reikia”

Sausio 22 d. Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje vyko diskusijos apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą bei padėtį Izraelyje ir regione.

„Tikiuosi rasime kompromisą dėl ilgalaikės paramos Ukrainai iš Europos taikos priemonės – jai šių lėšų šiandien labai reikia”, – apibendrindamas ES ministrų diskusiją sakė G. Landsbergis.

Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat paragino kolegas ir ES institucijas siekti greitesnio  sprendimų priėmimo pagalbos Ukrainai klausimais.

„Rusija savo naudai išnaudoja kiekvieną Europos uždelstą dieną, svarstant paramos Ukrainai klausimus”, – Briuselyje pažymėjo G. Landsbergis.

Ministrai, dalyvaujant Izraelio diplomatijos vadovui, aptarė situaciją Artimųjų Rytų regione po „Hamas“ teroristinių atakų prieš Izraelį, koordinaciją su partneriais siekiant užkirsti kelią tolesniam eskalavimui. ES užsienio reikalų tarybos metu, taip pat buvo surengta diskusija su Saudo Arabijos, Jordanijos ir Egipto užsienio reikalų ministrais ir Arabų valstybių lygos generaliniu sekretoriumi bei diskusija su Palestinos užsienio reikalų ministru.

Nuorodos į ministro G. Landsbergio pasisakymus skelbiamos čia:

https://newsroom.consilium.europa.eu/events/20240122-foreign-affairs-council-january-2024/143382-1-arrival-and-doorstep-lt-landsbergis-part-1-20240122

https://newsroom.consilium.europa.eu/events/20240122-foreign-affairs-council-january-2024/143382-2-arrival-and-doorstep-lt-landsbergis-part-2-20240122