G. Landsbergis: Dabar yra tas metas, kai turime stiprinti gynybą strategiškai svarbiuose  Rytų flango taškuose ir spartinti paramą Ukrainai

G. Landsbergis: Dabar yra tas metas, kai turime stiprinti gynybą strategiškai svarbiuose Rytų flango taškuose ir spartinti paramą Ukrainai

Birželio 26 d. Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje.

„Dabar yra tas metas, kai turime stiprinti gynybą strategiškai svarbiuose Rytų flango taškuose, tokiuose kaip Suvalkų koridorius, ir visi drauge turime spartinti paramą Ukrainai – karinę ir politinę,“ – susitikimo Liuksemburge metu sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

G. Landsbergis taip pat paragino ES kolegas pagaliau sankcionuoti „Rosatom“. „ES ką tik priėmė 11 sankcijų paketą, bet jame trūksta kai kurių svarbių elementų. Tai, kad  bendroei „Rosatom“ vis dar pavyksta išvengti sankcijų, stiprina ne tik Rusijos, bet ir kitų šalių, padedančių agresorei kariauti prieš Ukrainą, nebaudžiamumo jausmą,“ – pažymėjo užsienio reikalų ministras.

„Atsakomybės už agresiją, karo nusikaltimus klausimas yra labai svarbus – reikia tokio specialaus tribunolo, kuris leistų išvengti tokios agresijos kaip prieš Ukrainą pasikartojimo bet kur kitur (niekas negali jausti nebaudžiamumo), taip pat reikia dar stipriau remti Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą  ir bendromis pastangomis skirti jo veiklai daugiau finansavimo,“ – sakė G. Landsbergis.

Ministrai taip pat aptarė ES bendradarbiavimą su Lotynų Amerikos ir Karibų regiono šalimis, situaciją Tunise, ES skaitmeninę diplomatiją, ES įsitraukimą deeskaluojant įtampas Kosove bei tarp  Armėnijos ir Azerbaidžano, kitus aktualius užsienio politikos klausimus.