Kazachstane atidengtas memorialas Lietuvos politiniams kaliniams ir tremtiniams

Kazachstane atidengtas memorialas Lietuvos politiniams kaliniams ir tremtiniams

Gegužės 31 dieną Balchašo lagerio teritorijoje, Kazachstane, atidengiamas memorialas Lietuvos politiniams kaliniams ir tremtiniams. Memorialo atidarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Julius Sabatauskas, Lietuvos ambasadorius Kazachstane Gintautas Vasiulis, Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovai, Kazachstano parlamento nariai, Japonijos, Ukrainos, Estijos ambasadoriai Kazachstane, taip pat lietuvių bendruomenės Kazachstane ,,Lituanica“ nariai, Ukrainos ir Japonijos diasporų nariai, Balchašo miesto vadovai.

Memorialas Balchaše yra trečiasis reikšmingas memorialas politiniams kaliniams ir tremtiniams Kazachstane. Balchaš lagerio memorialas, kaip memorialai Spasske ir Žezkazgane, taps vienais svarbiausių tarptautinių paminklų politinių represijų aukų atminimui įamžinti Kazachstane.

Memorialas įgyvendintas bendradarbiaujant kartu su Kazachstano institucijomis, Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimo centru, lietuvių bendruomene ,,Lituanica“, Japonijos ir Ukrainos ambasadomis.

Gegužės 31-oji Kazachstane minima kaip politinių represijų aukų atminimo diena.