G. Landsbergis neformaliame ES užsienio reikalų ministrų susitikime įspėjo apie Rusijos siekį pasinaudoti situacija Gazoje skleidžiant melagingus naratyvus

Vėlų lapkričio 20 dienos vakarą ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje dėl padėties Izraelyje ir Artimųjų Rytų regione.

ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepas Borrellis neformalios vaizdo konferencijos metu informavo užsienio reikalų ministrus apie savo vizitą Izraelyje, Palestinoje, Bahreine, Saudo Arabijoje, Katare ir Jordanijoje. ES užsienio reikalų ministrai neformalaus susitikimo metu aptarė situaciją regione, diskutavo dėl ES įsitraukimo siekiant užkirsti kelią konflikto plėtimuisi regione bei atnaujinti Artimųjų Rytų taikos procesą.

„Rusija siekia pasinaudoti situacija Gazos Ruože skleisdama melagingus ir kenksmingus naratyvus apie Vakarus bei siekdama stiprinti savo įtaką Artimuosiuose Rytuose ir kituose regionuose.  ES turi būti vieninga, tęsti bendradarbiavimą su arabų valstybėmis ir JAV bei siekti aktyvesnio vaidmens dėl Artimųjų Rytų taikos proceso atgaivinimo“, – pažymėjo ministras G. Landsbergis.

G. Landsbergis pabrėžė būtinybę ES šalims paremti su terorizmu kovojantį Izraelį bei akcentavo Izraelio teisę gintis laikantis tarptautinės humanitarinės teisės. Lietuvos diplomatijos vadovas ragino ES imtis papildomų priemonių kovoje su teroristinėmis  grupuotėmis ir aktyviai siekti įkaitų išlaisvinimo.