G. Landsbergis Paryžiuje susitiks su Prancūzijos ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrais

G. Landsbergis Paryžiuje susitiks su Prancūzijos ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrais

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis birželio 27 dieną lankysis Paryžiuje, kur rengiamas 3+1 formato trijų Baltijos valstybių ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. Susitikimo darbotvarkėje – paramos Rusijos agresiją patiriančiai Ukrainai, pasirengimo NATO viršūnių susitikimui Vilniuje ir aktualiausi ES darbotvarkės klausimai, tarp jų Europos pajėgumai gynybos srityje, ekonominis saugumas, ES santykiai su Kinija, bendradarbiavimas su Afrikos šalimis bei kova su dezinformacija.

Nuo 2021 m. tai jau trečias 3+1 formato Baltijos šalių ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, 2021 m. toks susitikimas vyko Paryžiuje, 2022 m. – Taline. G. Landsbergio paskutinis dvišalis vizitas Prancūzijoje surengtas 2021 m. lapkričio mėnesį, Prancūzijos užsienio reikalų ministrai Lietuvoje lankėsi 2022 m. ir 2023 m. pavasarį.

Prancūzija yra 12-a Lietuvos prekybos partnerė, 2022 m. prekybos apyvarta siekė 2,35 mlrd. eurų, eksportas į Prancūziją paaugo apie 20 proc. Pagal tiesiogines užsienio investicijas Lietuvoje, Prancūzija yra 13-oje vietoje, pernai taip pat fiksuotas apie 19 proc. Prancūzijos investicijų Lietuvoje augimas. Daugiausiai investuojama į didmeninę ir mažmeninę prekybą, apdirbamąją gamybą, finansinę ir draudimo veiklą, profesinę, mokslinę, techninę veiklą, nekilnojamojo turto operacijas.

2024 m. Prancūzijoje prasidės Lietuvos sezonas – ciklas, apjungsiantis daugiau nei 100 renginių, kurie vyks Paryžiuje, Lione, Grenoblyje, Marselyje, Nicoje, Tulūzoje, Ekse ir kituose miestuose.