Įsibėgėja gyventojų pasirengimo mokymai, skirti bendruomenių lyderiams

Įsibėgėja gyventojų pasirengimo mokymai, skirti bendruomenių lyderiams

Sekiant stiprinti gyventojų pasirengimą galimoms grėsmėms, Ukmergės rajono savivaldybės bendruomenių lyderiams surengti civilinės saugos mokymai.

Jų metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento specialistai suteikė praktinių ir aktualių žinių, kaip pasiruošti ir kaip elgtis skirtingų ekstremalių situacijų atveju.

Buvo aptarti gyventojų perspėjimo, slėptuvių, kolektyvinių apsaugos statinių ir priedangų, gyventojų evakavimo klausimai, šeimos planas, pristatytas išvykimo krepšys.

Apmokyti Ukmergės rajono vietos bendruomenių lyderiai skleis žinią ir rengs mokymus savo bendruomenėms, taip didindami gyventojų informuotumą ir paktinį pasirengimą šiomis temomis. 

Tai tretieji iš 60 visose Lietuvos savivaldybėse šiais metais planuojamų rengti  vietos bendruomenėms skirtų civilinės saugos  mokymų. Juose jau dalyvavo Pakruojo rajono ir Pagėgių savivaldybių bendruomenių lyderiai.

Šis mokymo mokyti seminarų ciklas yra Vidaus reikalų ministerijos informacinės kampanijos ,,Esame komanda. Turime planą“ dalis. 

Žmonės, kurie dalyvavo mokymuose, kaip elgtis ekstremaliųjų situacijų metu, daug dažniau teigė žinantys, kaip elgtis konkrečios grėsmės atveju. Taip pat jie daug dažniau ėmėsi konkrečių veiksmų, kad apsisaugotų patys.

Daugiau informacijos – www.lt72.lt

Bendradarbiavimą su Lietuvos vietos bendruomenių organizacijos sąjunga (LVBOS), kuri vienija daugiau nei 1440 vietos bendruomenių, t. y. daugiau nei 43 000 aktyvių žmonių visoje Lietuvoje, Vidaus reikalų ministerija pradėjo 2023 m. gegužę.

Nuotraukos autorius –  Dainius Vytas.