Įvertintos 65 paraiškos įrašyti vaistus į kompensavimo sąrašus

Įvertintos 65 paraiškos įrašyti vaistus į kompensavimo sąrašus

Per 2023 metus Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba įvertino 65 paraiškas įrašyti vaistus į kompensavimo sąrašus. Daugiau kaip pusė įvertintų paraiškų buvo vaistų, kurie skirti gydyti onkologines ligas.

Tarnyba padarė didelį proveržį, vertindama paraiškas įrašyti vaistus į kompensavimo sąrašus bei stengdamasi, kad pacientus pasiektų daugiau jiems reikalingų vaistų.  „Tam kad galėtume pasiekti tokių rezultatų, nuveikėme nepaprastai daug. Tarnyboje mobilizavome žmogiškuosius išteklius, subūrėme išties profesionalią paraiškas vertinančių specialistų komandą, supaprastinome procesus, dokumentų formas, išgryninome reikalavimus registruotojams. Prieš kelerius metus pavedus šią funkciją Tarnybai, buvo kilusių finansavimo problemų, sveikatos technologijų vertinimo skyriui trūko darbuotojų. Per 2021 metus buvo įvertintos 8, per 2022 metus – 25 paraiškos. Džiugu kad per praėjusius, 2023 metus situaciją pavyko pakeisti kardinaliai. Ir dabar drąsiai galime teigti, jog Tarnyba yra tas filtras, kuris valstybei padeda taupyti išteklius o pacientams pasiūlyti efektyviausią prieinamą gydymą“, – tvirtina VVKT viršininkas Gytis Andrulionis.

Visą informaciją apie įvertintas paraiškas galima rasti naujai sukurtame skaitmeniniame paraiškų stebėsenos ir paraiškų vertinimo eigos viešinimo įrankyje (jį rasite paspaudę šią nuorodą: https://shorturl.at/dknvz ). Įrankis leidžia pareiškėjams ir kitiems paraiškų vertinimo proceso dalyviams stebėti paraiškų vertinimo procesą realiu laiku ir analizuoti paraiškų vertinimo eigos dinamiką nuo naujos Sveikatos technologijų sistemos įdiegimo pradžios.

Tarnybos įvertintos paraiškos dėl vaistų įrašymo į kompensavimo sąrašus, kartu su rekomendacijomis dėl preparato kompensavimo, yra pateikiamos Sveikatos apsaugos ministerijos vaistų kompensavimo komisijai, kuri priima galutinį sprendimą kompensuoti konkretų vaistą ar ne.

SAM Komunikacijos skyriaus ir VVKT informacija