Lietuvos ambasadoje Kyjive dirbs Islandijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas

Lietuvos ambasadoje Kyjive dirbs Islandijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas

Lietuva ir Islandija suvienijo diplomatines pajėgas prieš neišprovokuotą Rusijos karinę invaziją Ukrainoje – Islandijai nusprendus į Kyjivą siųsti savo atstovą, Lietuva savo ambasados patalpose jam suteiks darbo vietą bei visas efektyviam darbui reikalingas priemones. Šis susitarimas įtvirtintas abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų liepos mėnesį pasirašytame memorandume.

„Pastaraisiais metais stebime vis glaudesnį bendradarbiavimą tarp Šiaurės ir Baltijos šalių politiniame ir praktiniame lygmenyse. Kartu su Islandijos užsienio reikalų ministre ir kitais Šiaurės šalių kolegomis vykome į Kyjivą, kartu raginome sutelkti transatlantines pastangas dėl greitesnės Ukrainos pergalės. Posakis „petys petin“ nėra vien tik metafora – tai dar vienas Islandijos ir Lietuvos bendradarbiavimo įrodymas“, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Lietuvos pasiūlymas savo patalpose įkurdinti Islandijos atstovą – atsakas į Reikjaviko pastangas aktyviau veikti Ukrainoje.

„Jaučiamės pagerbti gavę šį bendradarbiavimo pasiūlymą iš savo artimos draugės – Lietuvos, kurios buvimas Kyjive yra tvarus ir stiprus. Tikimės, kad mūsų santykiai su Ukraina artimoje ateityje ir toliau stiprės. Būtina numatyti, kaip didinti Islandijos paramą Ukrainai, todėl šis sutarimas yra puikus atspirties taškas. Šis kilnus sąjungininkų iš Lietuvos pasiūlymas padės įgyvendinti mūsų tikslą tapti gerais ir patikimais Ukrainos draugais“, – teigė Islandijos užsienio reikalų ministrė Thordis Kolbrún Reykfjörð Gylfadóttir.

Islandijos ambasada Ukrainai įsikūrusi Varšuvoje, todėl Lietuvos ambasadoje Kyjive sukurta darbo vieta prisidės prie Islandijos pastangų remti Ukrainą.

Šis diplomatinis žingsnis – stiprios Lietuvos ir Islandijos partnerystės bei abiejų šalių įsipareigojimo siekti Ukrainos pergalės liudijimas.

1991 metais Islandija buvo pirmoji valstybė, pripažinusi atkurtą Lietuvos nepriklausomybę, tarp šalių užsimezgė ypatingas ryšys.