G. Landsbergis susitiko su Prezidente M. Sandu: esate įrodymas, kad ne tik karo fronte reikia herojiškai kautis

G. Landsbergis susitiko su Prezidente M. Sandu: esate įrodymas, kad ne tik karo fronte reikia herojiškai kautis

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis po susitikimo su Moldovos Prezidente Maja Sandu pabrėžė, kad nepaisant Rusijos pastangų destabilizuoti vidaus situaciją šalyje, Moldovos ateitis neišvengiamai yra Europoje.

„ES šalių solidarumas su Moldova – ypatingai svarbus dėl grėsmę keliančios Rusijos politikos regione. Tvirta politinė valia Kišiniove ir ES atvirumas atvėrė galimybių langą, kuriuo būtina pasinaudoti neatidėliojant“,  – teigė G. Landsbergis.

Susitikime taip pat aptartas Moldovos progresas, įgyvendinant Europos Komisijos įvardytas rekomendacijas, siekiant derybų dėl ES narystės pradžios bei šalyje vykdomos reformos teisingumo, saugumo ir gynybos sektoriuose, kova su korupcija.

„Rusija ir toliau siekia destabilizuoti vidaus situaciją Moldovoje ir sutrukdyti jos eurointegracinius siekius, todėl privalome tikėti Moldovos europine ateitimi. Džiaugiuosi, kad tapusi Europos Sąjungos šalimi kandidate, Moldova tvirtai žengia reformų keliu ir konsoliduoja politinio elito pastangas siekti tikslų kelyje į ES integraciją“, – teigė G. Landsbergis.

Balandžio 26 – 27 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Šiaurės-Baltijos šalių užsienio reikalų ministrais (NB8) lankosi Moldovoje.

Šiandien ministrai taip pat susitiko su Parlamento pirmininku Igoriu Grosu, Ministru Pirmininku Dorin Recean, užsienio reikalų ir Europos integracijos ministru Nicu Popescu ir kitais pareigūnais bei nevyriausybinių organizacijų atstovais.