Lietuvos ambasadoje Paryžiuje – pianistės Mūzos Rubackytės knygos „Gimusi po fortepijonu“ pristatymas

Lietuvos ambasadoje Paryžiuje – pianistės Mūzos Rubackytės knygos „Gimusi po fortepijonu“ pristatymas

Sausio 24 dieną Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje surengtas susitikimas su prof. Mūza Rubackyte, kurio metu garsi Lietuvos pianistė pristatė lietuvių ir prancūzų kalbomis išleistą savo knygą „Gimusi po fortepijonu“.

„Mūza yra ne tik geniali pianistė, knygos autorė, dokumentinio filmo herojė, bet ir geriausia Lietuvos kultūros ambasadorė Prancūzijoje ir visame pasaulyje“, – susitikime teigė Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas.

Tarptautinį pripažinimą pelniusi pianistė Mūza Rubackytė ambasadoje susirinkusiai publikai atviravo apie gyvenimą tarp Prancūzijos, Šveicarijos ir Lietuvos, karjerą bei išbandymus, kurie lydi koncertuojant visame pasaulyje. Buvusios Prancūzijos lietuvių bendruomenės pirmininkės, politologės dr. Emilijos Pundziūtės moderuojamoje diskusijoje netrūko klausimų apie biografinę knygą „Gimusi po fortepijonu“, kurią 2020 m. pianistė išleido prancūzų kalba „Née sous un piano“ ir kuri 2022 m. buvo išversta į lietuvių kalbą. Šioje knygoje autorė skaitytojams atskleidė profesinius ir asmeninius gyvenimo vingius bei nepagailėjo įdomių ir net kurioziškų istorijų.

Su renginio dalyviais Mūza Rubackytė taip pat pasidalijo retrospektyviniu koncertu – vaizdo klipu, kuriame pristatomas pianistės muzikinis kelias nuo jos vaikystės iki šių dienų. Vakaro akcentu tapo Agnės Marcinkevičiūtės režisuoto pilnametražio filmo „Mūza“ anonsas. Filmas nuo vasario 23 dienos bus rodomas didžiuosiuose Lietuvos ekranuose.