Ministras G. Landsbergis susitikime su JAV Senato delegacija: Lietuva vis daugiau investuoja į savo ir NATO saugumą, tačiau JAV vaidmuo regione išlieka nepakeičiamas

Ministras G. Landsbergis susitikime su JAV Senato delegacija: Lietuva vis daugiau investuoja į savo ir NATO saugumą, tačiau JAV vaidmuo regione išlieka nepakeičiamas

Birželio 23 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su JAV Įsigijimų komiteto pirmininkės bei Senato laikinosios pirmininkės Patty Murray vadovaujama delegacija. Susitikimo metu aptarti Lietuvos ir regiono saugumo klausimai, pasirengimas liepos mėnesį vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, Ukrainos euroatlantinės integracijos siekis.  

„Itin vertiname JAV indėlį prisidedant prie mūsų regiono ir mūsų valstybės saugumo“, – susitikimo su JAV Senato atstovais metu pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Šiandien Lietuva jau nebėra tik saugumo vartotoja, ženkliai prisidedame prie paramos Ukrainai, didiname nacionalinį gynybos biudžetą, investuojame į karinę infrastruktūrą. Tikimės, kad JAV kariai Lietuvoje liks nuolat ir prisidės prie atgrasymo ir gynybos stiprinimo Rytų flange – dėl agresyvių Rusijos ir kaimyninės Baltarusijos veiksmų, grėsmės mūsų regione tik didėja“, – sakė G. Landsbergis.

Užsienio reikalų ministras taip pat pabrėžė būtinybę tęsti karinę paramą Ukrainai tol, kol šalis pasieks pergalę mūšio lauke, ragino JAV paremti Ukrainos narystės NATO siekį. „Ukrainoje sprendžiasi taisyklėmis grindžiamos tarptautinės tvarkos ateitis. Siekiant užtikrinti transatlantinės bendruomenės saugumą, turime suteikti Ukrainai NATO sutarties 5 straipsnio saugumo garantijas ir tesėti dar 2008 metais duotą pažadą, numatydami aiškų Ukrainos kelią į NATO“, – teigė ministras.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas, atremiant Rusijos keliamas grėsmes, kova su dezinformacija, energetinio saugumo klausimai. Ministras padėkojo Kongreso nariams už paramą Lietuvai ir Baltijos šalims, vystant karinius pajėgumus, ir JAV kariams už nuolatinį buvimą Lietuvoje.

Senatoriai padėkojo Lietuvai už principingą poziciją ir lyderystę paramos demokratijai klausimais.  

Senatorė Patty Murray yra Senato Įsigijimų komiteto pirmininkė bei eina laikinosios Senato pirmininkės pareigas. Kartu su ja į Lietuvą atvyko senatorės Lisa Murkowski ir Catherine Cortez–Masto.