Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Juodkalnijos Prezidentui

Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Juodkalnijos Prezidentui

Vasario 1 dieną Zagrebe reziduojantis Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Eduardas Borisovas įteikė skiriamuosius raštus Juodkalnijos prezidentui Jakov Milatović.

Pokalbyje su Prezidentu ambasadorius pažymėjo, kad Lietuva tvirtai remia Juodkalnijos ir jos naujos vyriausybės pastangas siekiant greitesnės narystės Europos Sąjungoje, yra pasirengusi ir toliau dalintis integracijos į ES patirtimi.

Pasak ambasadoriaus, Juodkalnija yra Lietuvos sąjungininkė Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Abi NATO šalys susiduria su tais pačiais saugumo iššūkiais ir vieningai gina taisyklėmis bei demokratinėmis vertybėmis grindžiamą tarptautinę tvarką. Rusijos agresija prieš Ukrainą išryškino taikos Europoje trapumą, todėl turime išlikti vieningi ir ryžtingi stiprindami Europos saugumą prieš Rusiją, stabdydami jos agresiją bei nenuilstamai remdami Ukrainą.

Ambasadorius E. Borisovas taip pat akcentavo, kad Lietuva yra pasirengusi intensyvinti dvišalius valstybių ryšius, didinti tarpusavio pažinimą, plėsti bendradarbiavimą bei atkreipė dėmesį į būtinybę išnaudoti abiejų šalių potencialą plėtoti bendradarbiavimą skaitmenizacijos, žaliųjų technologijų, kibernetinio saugumo klausimais, kuriais Lietuva yra pasirengusi pasidalinti savo patirtimi.

Juodkalnijos Prezidento kanceliarijos nuotraukos