Kovo 31 dieną Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje (JK) bendradarbiaudama su Prancūzijos ambasada ir Prancūzų kultūros institutu suorganizavo tragiškai žuvusio lietuvių kūrėjo Manto Kvedaravičiaus filmo „Mariupolis 2“, praėjusiais metais laimėjusio Europos kino apdovanojimą, peržiūrą Ciné Lumière kino teatre Londone. Į renginį buvo pakviesti užsienio diplomatai, lietuvių bendruomenės JK atstovai, Lietuvos bei Ukrainos bičiuliai.
Kreipdamasis į susirinkusius, ambasadorius Eitvydas Bajarūnas prisiminė prieš daugiau nei tris dešimtmečius atkurtą Lietuvos nepriklausomybę: „Šiandien mes džiaugiamės mūsų laisve, tačiau Manto filmas mums skaudžiai primena, kad Ukraina vis dar kiekvieną dieną kovoja už savo laisvę ir skatina mus prisidėti kuo tik galime, kad ta kova būtų kuo greičiau laimėta. Kartu su Ukraina, savo sąjungininkais ir viso pasaulio geros valios žmonėmis visomis išgalėmis ginsime demokratines vertybes ir žmogaus teises bei kovosime iki galutinės pergalės.“
Į svečius taip pat kreipėsi ir Prancūzijos ambasadorė Hélène Duchêne, Ukrainos ambasadorius Vadym Prystaiko, o filmą trumpai pristatė Kings College London profesorius Chris Berry.
Filmo „Mariupolis 2“ peržiūra Prancūzų kultūros institute Londone pratęsė seriją renginių, skirtų Ukrainai. Kovo 28 dieną Lietuvos ambasada JK taip pat bendradarbiaudama su King’s College London organizavo filmo „Mariupolis 2“ rodymą, kuriam pasibaigus vyko diskusija dalyvaujant filmo bendrarežisierei Hannai Bilobrovai, filmo redaktorei Douniai Sikhovai ir prodiuserei Uljanai Kim. Diskusiją moderavo žurnalistė Kateryna Khinkulova. Kovo 29 dieną Bartlett School of Architecture UCL patalpose vyko unikali diskusija su „Mariupolis 2“ filmo kūrėjomis iš Lietuvos ir Ukrainos apie kiną ir miestą Ukrainoje dalyvaujant filmo bendrarežisierei Hannai Bilobrovai, prodiuserei Uljanai Kim, kino režisierei ir prodiuserei Giedrei Žickytei, mokslininkėms Ievgeniiai Gubkinai ir Linai Kaminskaitei-Jančorienei.
Mantas Kvedaravičius (1976–2022) buvo režisierius ir antropologas, daktaro laipsnį apsigynęs Kembridžo universitete. Pirmasis jo dokumentinis filmas „Barzakh“ pristatytas daugiau kaip 40 tarptautinių kino festivalių ir laimėjo daugiau kaip 15 tarptautinių kino dokumentikos apdovanojimų, tarp jų – „Amnesty International“ ir ekumeninės žiuri prizą 2011 m. Berlyno kino festivalyje. Kiti jo filmai „Mariupolis“ (2016) ir „Partenonas“ (2019) buvo pristatyti Berlinalėje ir Venecijos Kritikų savaitėje. Režisierius buvo pagrobtas ir nužudytas Rusijos karių 2022 metų kovo pabaigoje, kai grįžo į Mariupolį filmuoti Rusijos karinės invazijos į Ukrainą.