Lietuvos verslo delegaciją Australijoje priėmęs ambasadorius D. Degutis: Džiugu, kad lietuviai atranda Australijos rinką

Lietuvos verslo delegaciją Australijoje priėmęs ambasadorius D. Degutis: Džiugu, kad lietuviai atranda Australijos rinką

Gegužės 15 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoje Australijoje lankėsi ir susitikimuose dalyvavo atvykusi gausi Lietuvos verslininkų delegacija. Statybų, interjero dizaino ir kitas paslaugas teikiančių įmonių atstovai ambasadoje susitiko su Australijos prekybos rūmų atstovais ir aptarė bendradarbiavimo galimybes.

„Australija dar visai neseniai atrodė kaip neišnaudota niša, todėl labai džiugu, kad ši situacija pagaliau keičiasi, o ambasada gali padėti Lietuvos verslui čia užmegzti pačius pirmus ryšius“, – teigia ambasadorius Darius Degutis.

Tai antroji verslo delegacija iš Lietuvos, apsilankiusi dar tik praėjusių metų vasarį atsidariusioje ambasadoje Kanberoje. Siekdama vystyti dvišalius ekonominius santykius, ambasada organizuoja įvairiausius susitikimus, padeda verslininkams rasti partnerius, užmegzti reikalingus kontaktus.

Pasak ambasadoriaus, Lietuvos verslai teikia aukšto lygio paslaugas, todėl turime kuo didžiuotis ir nebijoti konkuruoti su didžiausiomis įmonėmis kitose šalyse.

Gausi, virš 30 verslininkų, delegacija atstovavo šias įmones: „Capsa“, „Vilniaus Avilda“, „Statybų inžinerinės paslaugos“, „Inžinerinė vizija“, „Elneda“, „3SV“ „NPS namai“, „NP5“, „Autarė“, „Ravainė“, „Upės arklys“, „Invus“, „Elneda“, „Nasvė“, „Tigruva“, „Sensorita“, „Komptus“, „Gintarės dizainas“, „Gaminiai iš akmens“, „Niuansai“, „Vilgma GI“, „Kristinos Interjerai“, „Ivo ir Ko“, „Euronita“, „Alavas“, „Akvavita“, „Jūrės medis“, „Lithuanian Confederation of Industrials“.

Netrukus ambasada Australijoje tikisi sulaukti ir Vilniaus prekybos rūmų bei Rotary klubo delegacijų.

Lietuvos ambasada Australijoje oficialiai atidaryta 2022 metų vasario 9 dieną, užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio oficialaus vizito į Australiją metu. Nors ambasada skaičiuoja tik antrus metus, per šį laikotarpį itin daug dėmesio skirta dvišalių ekonominių santykių gerinimui ir plėtojimui. To rezultatai – šių metų vasario 9 dieną Vilniuje atidaryta Australijos prekybos ir investicijų AUSTRADE būstinė, kuri yra 10-oji tokio tipo atstovybė Europoje; inicijuota Australijos–Lietuvos verslo taryba. Kovo mėnesį ambasada priėmė Lietuvos verslo delegacijas iš Panevėžio ir Šiaulių, tarpininkavo susitikimuose su Australijos prekybos rūmais. Tikimasi dar šiais metais užbaigti derybas dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties ir pasirašyti Laisvos prekybos sutartį, dėl kurios derasi Europos Sąjunga.

Nuotraukų aut.: Ieva Beliukevičiūtė