M. Adomėnas: Parama Ukrainai reiškia paramą viso pasaulio stabilumui

M. Adomėnas: Parama Ukrainai reiškia paramą viso pasaulio stabilumui

Birželio 28-29 dienomis užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Bratislavoje, Slovakijoje vykusiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Paramos vystymuisi komiteto (PVK) aukšto lygio susitikime „Tidewater“, kuriame vyko neformalios diskusijos aktualiausiais vystomojo bendradarbiavimo klausimais. Lietuva pilnateise, 31-ąja PVK nare tapo 2022 m. lapkričio 16 d., tad dalyvauti renginyje buvo pakviesta pirmą kartą.

Susitikimo metu daugiausiai dėmesio skirta Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 metų įgyvendinimo iššūkiams, pasaulinės finansų architektūros reformai, pastangoms atkurti Ukrainą, kovai su Rusijos sukelto karo pasekmėmis.

Viceministras M. Adomėnas akcentavo, kad Rusijos karas Ukrainoje paveikė visą pasaulį ir sukėlė didelę grėsmę pasauliniam saugumui, stabilumui ir tvariam vystymuisi, ypač labiausiai pažeidžiamose šalyse.

„Labai svarbu aiškiai pabrėžti, kad Rusijos karas prieš Ukrainą tiesiogiai ar netiesiogiai veikia visas šalis, todėl parama Ukrainai reiškia paramą viso pasaulio stabilumui. Kuo greičiau baigsis Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą, tuo mažesnis bus neigiamas poveikis, kurį turėsime pašalinti ateityje“, – susitikime pažymėjo viceministras.

M. Adomėnas taip pat atkreipė dėmesį, kad Ukrainai atsigauti ir atsikurti padėti reikia jau dabar, o ne laukti dienos, kai baigsis karas. Švietimo, sveikatos priežiūros įstaigų ir strateginės infrastruktūros atstatymas itin svarbus Ukrainai ir jos gyventojams jau šiandieną.

„Tidewater“ – tai kasmetinis, nuo 1968 m. vykstantis aukšto lygio susitikimas, kuriame aptariamos aktualiausios ir svarbiausios vystomojo bendradarbiavimo temos ir pagrindiniai iššūkiai. Jis pavadintas pagal viešbučio „Tidewater Inn“, esančio Merilando valstijoje, JAV, pavadinimą, kuriame įvyko pirmasis toks susitikimas. Šiais metais renginį organizavo EBPO ir Slovakijos Užsienio ir Europos reikalų ministerija.