Ministras G. Landsbergis dalyvaus NATO Užsienio reikalų ministrų susitikime

Balandžio 4–5 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, Belgijoje.

Susitikimo metu ministrai aptars pasirengimą Vilniaus NATO viršūnių susitikimui, vyksiančiam liepos 11–12 dienomis, sąjungininkų paramą Ukrainai, bendradarbiavimo stiprinimą su Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono partneriais (Australija, Japonija, Naująja Zelandija, Pietų Korėja).

Briuselyje taip pat įvyks NATO-Ukrainos komisijos posėdis, kuriame dalyvaus ir Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba. Šio posėdžio metu bus aptarti Ukrainos poreikiai, būtini Rusijos agresijai atremti, o taip pat Ukrainoje vykstančios reformos.

Sąjungininkų sesijoje, kartu su Švedija, NATO užsienio reikalų ministrai aptars ilgalaikę Aljanso praktinę ir politinę paramą Ukrainai, poreikį didinti gynybos išlaidas, hibridines grėsmes ir Kinijos keliamus iššūkius.

Sesijoje su Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono partneriais ir Europos Sąjungos (ES) vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio ir saugumo politikai Josepu Borrelliu ministrai diskutuos apie bendradarbiavimo stiprinimą bei paramą Ukrainai Rusijos agresijos kontekste.

Balandžio 4 dieną įvyks oficiali ceremonija, kurios metu Suomija taps visateise NATO nare, ir tai bus pirmasis NATO šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas dalyvaujant 31-ai Aljanso narei.