Operos solistės V. Miškūnaitės koncertuose Japonijoje klausytojai išgirdo skambant Lietuvą

Operos solistės V. Miškūnaitės koncertuose Japonijoje klausytojai išgirdo skambant Lietuvą

Rugpjūčio 28-30 dienomis operos solistė Viktorija Miškūnaitė debiutavo Japonijoje, kur surengė tris koncertus šiaurinėje Hokaido saloje.

Kultūros atašė Japonijoje Gabija Čepulionytė sakė tikinti, kad Viktorijos Miškūnaitės koncertuose klausytojais išgirs skambant Lietuvą.

Pirmasis koncertas įvyko rugpjūčio 28 dieną pagrindinėje Saporo miesto „Kitara“ koncertų mažojoje salėje. Lietuvių operos dainininkė kartu su japonų atlikėjais pristatė dviejų dalių programą. Pirmoje dalyje skambėjo Balio Dvarionio, Vlado Jakubėno, Giedriaus Kuprevičiaus ir Laimio Vilkončiaus dainos. Programoje skambėjusios dainos atrinktos ne tik pagal muzikos kriterijų, bet siekiant, kad dainų tekstai rezonuotų japonų klausytojams, atskleistų lietuvių tautos dvasią ir pasaulėžiūrą. Koncerto programėlėje pateikiami Leono Stepanausko, Fausto Kiršos, Kazio Binkio, Stasio Žlibino eilių vertimai į japonų ir anglų kalbas.

Antroje dalyje dainininkė atliko japonų kompozitorių dainas ir baigė koncertą bel canto arijomis iš G. Puccini operų „La bohème“, „Tosca“ ir „Madama Butterfly“. Kiekvienas programos numeris buvo atliekamas tarsi mažas spektaklis, lietuvių operos žvaigždės vokalinis ir artistinis talentas sužavėjo japonų klausytojus.

Kaip sakė japonų atlikėjai, kurie koncerto metu atliko M. K. Čiurlionio styginių kvartetą c-moll, preliudus, noktiurną, šio lietuvių kompozitoriaius vardas ir kūryba, apjungianti muziką ir dailę, jiems tapo atradimu.

Visus tris Japonijoje įvykusius koncertus aplankė apie 1000 klausytojų.

Koncertų turą inicijavo ir surengė Saporo-Lietuvos kultūrinių mainų koncertų organizacinis komitetas, vadovaujamas buvusio Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje Shiro Yamasaki, parėmė Saporo kultūros ir menų fondas, Saporo kokusai plaza fondas, Lietuvos garbės konsulas Sapore, privačios Hokaido įmonės.