Paroda „Ką pasėsi…2024“ – tradicijų, mokslo ir inovacijų šventė

Paroda „Ką pasėsi…2024“ – tradicijų, mokslo ir inovacijų šventė

2024-03-21

Duris Kauno rajone jau 28 kartą atvėrė tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2024“. Tris dienas truksiančios parodos metu vyks įdomi šviečiamoji programa, o lankytojus Žemės ūkio ministerijos stende rūpimais klausimais konsultuos specialistai.

„Šioje parodoje visada susitinka tradicijos, mokslas ir inovacijos. Malonu, kad mūsų žemės ūkio bendruomenė parodo savo išskirtinumą, veržlumą. Parodoje dalyvauja ir gausi Žemės ūkio ministerijos komanda, kuri konsultuos parodos svečius apie būsimo deklaravimo naujoves, palengvinimus, tad kviečiu apsilankyti ministerijos stende“, – parodos atidaryme kalbėjo žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Ministras įteikė specialią padėką žemdirbių bendruomenei gerai žinomam ūkininkui iš Pakruojo rajono,  Lietuvos ūkininkų sąjungos Pakruojo skyriaus pirmininko pavaduotojui Gedui Špakauskui. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos garbės ženklu ūkininkas  apdovanotas už nuopelnus Lietuvos žemės ūkiui.

Paroda kviečia semtis žinių seminaruose ir diskusijose

Šviečiamojoje parodos programoje – net 42 seminarai, kuriuose mokslininkai ir praktikai pasidalys sukauptomis žiniomis ir patirtimi. Seminaruose Žemės ūkio ministerijos atstovai pristatys paramos priemones žemės ūkiui ir kaimo plėtrai: papasakos apie tiesioginių išmokų ir ekologinių sistemų pokyčius, paramą sumaniųjų kaimų strategijoms įgyvendinti, trumpoms tiekimo grandinėms bei ekologiniams ūkiams, nacionalinės maisto kokybės sistemos bei paramos gyvulininkystės sektoriuje aktualijas.
           
Taip pat vyks seminarai, kuriuose ministerijos specialistai pristatys 2023–2027 metų strateginio plano intervencines priemones, skirtas ūkių plėtrai, konkurencingumui ir produktyvumui didinti, numatomus kooperacijos veiklą Lietuvoje reglamentuojančių teisės aktų pakeitimus bei žemės ūkio rizikos valdymo fondus.

Daugiau apie Žemės ūkio ministerijos seminarus galite sužinoti čia.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje vykstančioje parodoje lankytojai  jau tradiciškai gali išvysti moderniausią žemės ūkio techniką ir įrangą, apsilankyti amatų ir sodinukų mugėje, inovatyvių maisto produktų pristatyme ir degustacijoje bei sužinoti, kas nusipelnė geriausių parodos eksponatų vardo.

Parodoje dalyvauja apie 400 dalyvių: įmonių, organizacijų, amatininkų, sodininkų, tautinio paveldo puoselėtojų. Dešimtadalis jų – kompanijos iš užsienio, tokių tolimų kraštų kaip Turkija ar net Pietų Korėja.