G. Landsbergis Singapūre: lietuviškumo salos užtikrina, kad mūsų ryšiai su pasauliu bus tvarūs ir ilgalaikiai

G. Landsbergis Singapūre: lietuviškumo salos užtikrina, kad mūsų ryšiai su pasauliu bus tvarūs ir ilgalaikiai

Sekmadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankėsi Singapūro lituanistinėje mokykloje “Šnekutis”, kur susitiko su mokiniais bei Singapūro lietuvių bendruomene.

„Nuostabu, kai pirmas įspūdis įžengus į mokyklą – lietuviški žodžiai ant lentos. Lietuva yra globali valstybė, nors žemėlapyje matome tik mažą taškelį prie jūros, esantį taip toli nuo šių kraštų. Lietuvos valstybės interesas – matyti visą pasaulį. Mes negalime apsiriboti tik Europa. Po 30 nepriklausomybės metų jau pastebime, kad nuvykus atidaryti Lietuvos atstovybės, lietuvių bendruomenė jau yra ten. Kitaip tariant – mes vejamės jus, kas dar kartą įrodo mūsų piliečių norą domėtis, plėstis ir dalintis savo patirtimi su kitais kraštais. Noriu jums padėkoti už jūsų darbus, puoselėjant lietuvių kalbą ir tradicijas ir kartu su verslo ir politiniais ryšiais kuriant tvarią ilgalaikę Lietuvos ekosistemą regione”, – mokykloje “Šnekutis” sakė G. Landsbergis.

Singapūro lituanistinėje mokykloje trečius mokslo metus šiemet pradėjo net 24 mokiniai. Aktyvi lietuvių bendruomenės narė bei viena iš “Šnekutis” įkūrėjų Aura Taylor susitikime teigė, kad prieš porą metų pradėję lietuviškas pamokas miesto parke, šiemet jie įsikraustė į modulines edukacines erdves Singapūre, kuriose vyksta ne tik kalbos, bet ir šokių, maisto gaminimo, o netolimoje ateityje net futbolo pamokos.

Bendruomenės nariai taip pat dalijosi įspūdžiais apie mokiniams labai svarbų projektą Singapūre – lietuviškų knygų salą. Pasak tėvelių, tai visai bendruomenei didelis ir svarbus projektas, palaikantis Lietuvos dvasią Singapūre.

„Praeitais metais bendruomenė pasitelkė iš Lietuvos važiuojančius keliautojus, pavadino juos knygnešiais ir įsikūrė lietuviškų knygų biblioteką – Knygų salą”, – pasakojo Aura Taylor.

Ambasadorius Darius Gaidys padėkojo lietuvių bendruomenei ir pažymėjo, kad nors Lietuva remia lietuvišką švietimą pasaulyje, lituanistinių mokyklų pagrindas – tėvų ryžtas vaikus mokyti savos kalbos, skirti savo laiką lietuviškumo skatinimui.