Paskelbti šviečiamosios gyvulininkystės programos kūrybinių darbų konkurso „Gyvulininkystė ir MES“ nugalėtojai

Paskelbti šviečiamosios gyvulininkystės programos kūrybinių darbų konkurso „Gyvulininkystė ir MES“ nugalėtojai

Šviečiamąją programą, skatinančią vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste, vainikavo įgytų žinių bei kūrybinių darbų konkursas „Gyvulininkystė ir MES“. Šiais metais programoje dalyvavo 40 Lietuvos mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Įvykusio konkurso uždavinys – kūrybiniais darbais atskleisti gyvulininkystės ypatumus, naudą ir svarbą. Dalyvių darbuose turėjo atsispindėti bent viena tradicinės gyvulininkystės šaka: pieninė ir mėsinė galvijininkystė, kiaulininkystė, paukštininkystė, arklininkystė, avininkystė, ožkininkystė, kailinė žvėrininkystė, triušininkystė ir bitininkystė.

Konkurso dalyviams išradingumo netrūko: jie organizavo piešinių, nuotraukų, kūrybinių darbelių parodas, sudarinėjo aplikacijomis, piešiniais iliustruotas knygeles, kūrė eiles, dainas, inscenizacijas, atliko kūrybinius darbelius iš antrinių žaliavų, vilnos, kailio, medžiagos skiaučių, rengė skaidres ir vaizdo siužetus apie savo organizuotus edukacinius renginius: šventes, išvykas į ūkius ir kt.

Kūrybinių darbų atrankos komisija, sudaryta iš Žemės ūkio ministerijos bei VŠĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros atstovų, iš kiekvieno modulio atrinko po 3 geriausius kūrybinius darbus ir išrinko 1–3 vietų laimėtojus, kuriems įteiktos padėkos ir prizai.

I MODULIS (ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų grupės)

1 vietos laimėtojas: Alytaus lopšelis-darželis „Vyturėlis“;

2 vietos laimėtojas: Šilalės lopšelis-darželis „Žiogelis“;

3 vietos laimėtojas: Kauno lopšelis-darželis „Žilvitis“.

II MODULIS (1–4 klasių mokiniai)

1 vietos laimėtojas: Kauno r. Vilkijos gimnazija;

2 vietos laimėtojas: Kėdainių r. Šėtos gimnazija;

3 vietos laimėtojas: Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija.

III MODULIS (5–8 klasių mokiniai)

1 vietos laimėtojas: Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazija;

2 vietos laimėtojas: Skuodo rajono Mosėdžio gimnazija;

3 vietos laimėtojas: Skuodo rajono Ylakių gimnazija.

Šviečiamąją gyvulininkystės programą Žemės ūkio ministerija bei VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra įgyvendina jau aštuntus metus.