Penktadienį J. Šiugždinienė lankysis atvirų durų dienose profesinėse mokyklose Vilniuje ir Kaune

Penktadienį J. Šiugždinienė lankysis atvirų durų dienose profesinėse mokyklose Vilniuje ir Kaune

Penktadienį, balandžio 21 d., nuo 11 val. švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė lankysis atvirų durų dienose Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centre (Žirmūnų g. 143, Vilnius), o nuo 14 val. – Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centre (Griunvaldo g. 22, Kaunas). 

„Profesinio mokymo kokybei skiriame itin daug dėmesio – tai perspektyvi mokymo forma ne tik jaunimui, bet ir suaugusiems, siekiantiems pakeisti ar įgyti darbo rinkoje paklausią profesiją. Norime, kad su pokyčiais profesiniame mokyme iš arčiau susipažintų ir visuomenė, tad kartu su profesinio mokymo įstaigomis suorganizavome nacionalines atvirų durų dienas, skirtas parodyti, kokios šiuolaikiškos yra profesinės mokyklos ir jų infrastruktūra“, – sako J. Šiugždinienė. 

„Mes atsinaujinome – pakeitėme pavadinimą, vizualinį identitetą, atnaujinome erdves – ir dabar atveriame savo svetingo profesinės karjeros centro duris visai bendruomenei. Atvirų durų dienų renginyje lankytojams siūlysime „pasimatuoti“ profesijas, susipažinti su tarptautinių stažuočių galimybėmis, apžiūrėti moderniai įrengtas mokymo erdves, stebėti meistriškumo pamokas, kurias ves centro mokytojai ir mūsų partneriai iš užsienio“, – sako Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro direktorius Saulius Zybartas. 

Nacionalinės atvirų durų dienos balandžio 21–22 d. nuo 10 iki 18 val. vyks visose šalies profesinio mokymo įstaigose. Atvirų durų dienose apsilankyti ir susipažinti su profesiniu mokymu kviečiami visi – moksleiviai ir jų tėvai, suaugusieji, besidomintys galimybe įgyti profesinę kvalifikaciją, verslo atstovai. 

Profesinio mokymo įstaigos lankytojus supažindins su mokyklų erdvėmis, technine įranga ir veikla, pristatys, kaip ruošiami darbo rinkoje reikalingiausi specialistai. 

Atvirų durų dienų metu profesinės mokyklos siūlys ir interaktyvių užsiėmimų. Lankytojai bus kviečiami pasigaminti maisto, išbandyti naują šukuoseną ar makiažą, sukonstruoti robotą, dalyvauti įvairiuose konkursuose ir kt.