Pirmadienį Lietuvoje vyks valstybinio lygio civilinės saugos pratybos ir perspėjimo sistemos patikrinimas

Pirmadienį Lietuvoje vyks valstybinio lygio civilinės saugos pratybos ir perspėjimo sistemos patikrinimas

2024-03-15

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad kovo 18 d. 08.00 – 17.00 val.  šalyje vyks valstybinio lygio civilinės saugos pratybos ,,Krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai, įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“. Gyventojų prašoma elgtis ramiai.

Šių pratybų tikslas – patikrinti, kaip  valstybės, savivaldybių ir kitos institucijos yra pasirengusios reaguoti galimos branduolinės avarijos atveju, taip pat į galimus išpuolius prieš įvairius infrastruktūros objektus ar valstybės institucijas, kaip vyktų gyventojų evakavimas iš skubių apsaugomųjų veiksmų veiklos zonos ir kt.   

Šiose pratybose dalyvaus Nacionalinė saugumo komisija, Nacionalinis krizių valdymo centras, 6 ministerijos, 5 valstybės institucijos ir įstaigos, visos šalies savivaldybės ir 7 nevyriausybinės organizacijos. 

Be to, tą pačią dieną, 10.00 val., bus tikrinama  ir  Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema – šalies gyventojai girdės sirenų gausmą. Gyventojams bus išsiųsti  trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus.

Siekiant įvertinti gyventojų perspėjimo ir informavimo mobiliųjų operatorių tinklais siunčiamais pranešimais į telefonus sistemos funkcinį efektyvumą ir perspėjimo pranešimų gavėjo pasiekiamumą, gyventojų  prašoma užpildyti apklausą https://bit.ly/3MKR6EG

Daugiau informacijos,  kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms https://lt72.lt/

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija.