RENGINIO ANONSAS II GMP pertvarkoma: kokybiškos paslaugos piliečiams ir perspektyvi darbo vieta darbuotojams

RENGINIO ANONSAS II GMP pertvarkoma: kokybiškos paslaugos piliečiams ir perspektyvi darbo vieta darbuotojams

Kas laukia Lietuvos greitosios medicinos pagalbos (GMP)? Ko reikia, kad nuo liepos mėnesio veiklą pradėsianti vieninga GMP startuotų sėkmingai? Kas ir kaip sieja skubiosios medicinos pagalbos skyrius, šeimos gydytojo komandas ir paramedikus? Kaip bus finansuojama greitosios medicinos pagalbos plėtra? Balandžio 3 d. vyksiančioje konferencijoje „GMP pertvarkoma: kokybiškos paslaugos piliečiams ir perspektyvi darbo vieta darbuotojams“ atsakys SAM atstovai bei kviestiniai svečiai.

Konferenciją tiesiogiai galėsite stebėti ČIA. Renginio pradžia – 9.30 val.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad greitosios medicinos pagalbos pertvarkos naudą pajus ir gyventojai, ir darbuotojai. Savivaldybių valdomos GMP stotys savarankiškai sunkiai sprendė iškylančias situacijas, atsiradus nacionalinei tarnybai atsiranda galimybė ne tik standartizuoti veiklą, tačiau ją pagerinti – nuo technikos iki darbuotojų atlyginimų.

„Greitosios medicinos tarnybos kūrimas yra didžiausias sveikatos apsaugos įvykis per pastaruosius dešimt metų. Pirmą kartą iš 48 organizacijų kuriama vieninga Greitosios medicinos pagalbos tarnyba. Konsoliduojant greitosios medicinos pagalbos stotis paaiškėjo ir techninės bazės, ir darbo organizavimo, ir užmokesčių netolygumai. Sutvarkius šituos klausimus, turėsime europinius standartus atitinkančią Tarnybą, kuri atitiks ir darbuotojų, ir gyventojų lūkesčius“, – teigia A. Dulkys.

Konferencijos metu bus pristatomi GMP finansavimo pokyčiai, greitosios medicinos pagalbos reformos eiga, bus kalbama apie svarbiausią GMP tarnybos dalį – žmogiškuosius išteklius, GMP paslaugoms teikti reikalingo turto vystymą, bei naujų paramedikų parengimo iššūkius. Patirtimi dalinsis atstovai iš Kauno ir Panevėžio miestų GMP stočių, Joniškio ligoninės, Panevėžio miesto poliklinikos bei Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro. Taip pat bus atsakyta į klausimus apie pacientų pavėžėjimą.

Renginio programą rasite ČIA.

Viso renginio metu kviečiame užduoti klausimų per slido.com platformą (prisijungimo kodas: 2411585)

Ši konferencija yra kovo-balandžio mėnesiais vykstančio sveikatos reformai skirtų renginių ciklo dalis.

SAM Komunikacijos skyrius