Renginyje „Žemdirbio vasara 2024“ – dėmesys naujausiems moksliniams tyrimams ir tvariai Lietuvos ateičiai

Renginyje „Žemdirbio vasara 2024“ – dėmesys naujausiems moksliniams tyrimams ir tvariai Lietuvos ateičiai

2024-06-05

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas dalyvavo tradiciniame renginyje  „Žemdirbio vasara 2024: naujausi moksliniai tyrimai žaliai ir tvariai Lietuvos ateičiai“. Kauno rajone, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje (ŽŪA) vykusioje mokslinėje-praktinėje konferencijoje apie inovacijų ir technologijų sklaidos populiarinimą diskutavo VDU ŽUA  parneriai, žemės ūkio srityje dirbantys verslininkai, ūkininkai, asociacijos, mokslininkai.

Žemės ūkio ministras K. Navickas savo kalboje pabrėžė investicijų į mokslinius tyrimus svarbą, bendradarbiavimo tarp mokslininkų ir ūkininkų skatinimą.

„Mes taip pat didžiuojamės galėdami remti jaunąją kartą – studentus, kurie yra mūsų ateities specialistai ir inovatoriai. Skiriame paramą stipendijoms, siekdami užtikrinti, kad mūsų jaunieji mokslininkai turėtų galimybes gilinti savo žinias, vykdyti tyrimus ir prisidėti prie šalies žemės ūkio sektoriaus pažangos“, – teigė ministras.

Šiuo metu skatinamosios stipendijos skiriamos penkiasdešimčiai studentų iš aštuonių aukštųjų mokyklų. VDU studentams ŽŪM skiria 26 stipendijas. Tarp jų – 9 skiriamos Agronomijos programos studentams. Skatinamoji stipendija siekia 200 eurų per mėnesį.

Nuo 2024 m. stipendijos bus mokamos visą studijų laikotarpį, o ne tik pirmaisiais studijų metais, kaip buvo iki šiol. Viso kasmet tikslinėms stipendijoms ministerija skiria apie 260 tūkst. Eur (visoms aukštosioms mokykloms bendrai).

Mokslininkai ir kitų institucijų specialistai supažindino susirinkusiuosius su dabarties  ūkininkavimo problemomis, naujausia žemės ūkio technika, naujomis mokslo rekomendacijomis ir priemonėmis klimato kaitos poveikiui švelninti, dirvožemio sveikatai gerinti ir žemės ūkio konkurencingumui didinti.

Pristatyti VDU ŽŪA Bandymų stotyje vykdomi aktualūs augalininkystės technologijų tyrimai, čia taip pat vykdomi ir Žemės ūkio ministerijos finansuojami moksliniai bei inovacijų projektai, orientuoti į dirvožemio tvarumą, augalų auginimo technologijas, trąšų poreikio mažinimą.

Renginį, kuriame jau 25-ąjį kartą susitiko mokslas ir praktika, kartu su VDU organizavo daugiau kaip šimtmetį veikianti Lietuvos agronomų sąjunga.