ŠMSM su ES ir Rytų partnerystės šalių atstovais aptartas mokslo bendradarbiavimas

ŠMSM su ES ir Rytų partnerystės šalių atstovais aptartas mokslo bendradarbiavimas

2024-05-29

Šią savaitę ministerijoje vyko kasmetinis ES–Rytų partnerystės šalių susitikimas, skirtas aptarti tarpusavio bendradarbiavimą ir Rytų partnerystės šalių pasiekimus mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje. Į Lietuvą atvyko Europos Komisijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Moldovos, Sakartvelo, Ukrainos, Vokietijos, Prancūzijos ir kitų šalių mokslo ir inovacijų politikos formuotojai.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras akcentavo, kad Lietuvai per 20 ES narystės metų pavyko pasiekti puikių rezultatų – šiuo metu Lietuva yra tarp šešių pirmaujančių ES valstybių, sparčiausiai augančių mokslinių tyrimų srityje. Pasak viceministro, Lietuva yra pasirengusi padėti ir gerąja patirtimi pasidalyti su Rytų partnerystės šalimis, ypač siekiančiomis ES narystės.

Svečiai dėkojo už Lietuvos atvirumą ir pabrėžė, kad išties turi ko pasimokyti iš Lietuvos. Susitikimo metu diskutuota dėl glaudesnio tarptautinio bendradarbiavimo galimybių ir Rytų partnerystės šalių įsitraukimo į europines mokslinių tyrimų programas, valstybių prioritetų ir pagrindinių iššūkių mokslo ir inovacijų srityje.

Jau šeštą kartą vykęs kasmetinis ES–Rytų partnerystės šalių susitikimas pirmą sykį vyko ne Rytų partnerystės, o ES valstybėje – Lietuvoje.

ES–Rytų partnerystė inicijuota 2009 m., ja siekiama stiprinti politinius ir ekonominius ryšius tarp ES ir jos rytinių kaimyninių valstybių. ES teikia paramą Rytų partnerystės šalims įgyvendinant įvairias reformas.