„Sodros“ vadovo atranką laimėjo ilgametis tarptautinės bendrovės vadovas Kęstutis Čereška

„Sodros“ vadovo atranką laimėjo ilgametis tarptautinės bendrovės vadovas Kęstutis Čereška

Po kelis mėnesius trukusių atrankų Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodra“) direktoriumi išsirinktas Kęstutis Čereška. Jis ilgametę vadovavimo tarptautinėje organizacijoje turintis profesionalas. 

Vadovo atranka vyko keliais etapais ir sulaukė didelio susidomėjimo – dalyvavo 17 kandidatų.  Valstybės valdymo agentūros vykdytų atrankų metu buvo vertinamos: bendrosios, vadybinės ir lyderystės kompetencijos, reikalingos vadovauti įstaigai; motyvacija užimti vadovo pareigas; supratimas apie valstybės politiką socialinio draudimo ir pensijų srityse; aiškios vizijos ir sprendimų turėjimas, siekiant sukurti rezultatyviai ir efektyviai veikiančią įstaigą bei inicijuojamų pokyčių aiškumas bei pagrindimas.

Valstybės valdymo agentūros ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistų komisija ministrei Monikai Navickienei atrinko 2 geriausius rezultatus pademonstravusius kandidatus. Iš jų ministrė Sodros vadovu pasirinko vadovavimo patirtį tarptautinėje bendrovėje turintį profesionalą, geriausiai pasirodžiusį atrankose ir daugiausiai balų surinkusį Kęstutį Čerešką.

„Sodros“ vadovas yra viena svarbiausių pozicijų Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad pavyko suorganizuoti aukščiausius standartus atitinkantį konkursą ir visų pastangomis pritraukti daug stiprių kandidatų. Manau, kad prie konkurso sėkmės prisidėjo ir Valstybės tarnybos reforma. Kęstutis Čereška pademonstravo aukščiausio lygio vadybos žinias bei kompetencijas. Džiaugiuosi, kad tokio lygio profesionalas sutiko imtis atsakingo ir daug iššūkių turinčio darbo,” – sako ministrė M. Navickienė.

K. Čereška pasirinkimą dalyvauti konkurse motyvuoja noru dirbti žmonėms.

„Ilgus metus dirbu su žmonėmis ir žmonių labui. Sritis, į kurią ateinu, ypatingai jautri, reikalaujanti specifinių žinių, vadybinės patirties, nuolatinio tobulėjimo, gebėjimo diegti naujas technologijas, tęsti IT transformaciją ir svarbiausia – noro tarnauti žmogui. Noriu ir tikiu, kad galiu prisidėti įgyvendinant „Sodros“ misiją – kurti saugią socialinę aplinką Lietuvoje,“ – sako išrinktas „Sodros“ vadovu K. Čereška.

K. Čereška į „Sodros“ vadovo pareigas bus paskirtas, jei teigiamas išvadas pateiks Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Valstybės saugumo departamentas. Jų tikimasi sulaukti iki spalio mėn. pabaigos. 

Vadovas būtų paskirtas 5 metų kadencijai.