Trys smagūs užsiėmimai saulėtąjį savaitgalį Jonavoje

Trys smagūs užsiėmimai saulėtąjį savaitgalį Jonavoje

Vaida Borunovienė, aistringa aktyvaus gyvenimo būdo entuziastė, instruktorė ir sveikos gyvensenos propaguotoja, nekantriai laukia artėjančių šiltų ir saulėtų savaitgalio orų. Ji pasidalina savo įžvalgomis, kaip Jonavos gyventojai gali rinktis tris įkvepiančias veiklas lauke, kuriose dera linksmybės, nuotykiai ir sveikatinimasis. Tyrimais ir moksliniais įrodymais pagrįstais Vaidos pasiūlymais siekiama įkvėpti skaitytojus pasinaudoti galimybe ir mėgautis aktyvaus bei žvalaus gyvenimo būdo teikiamais privalumais. Jonava, turinti daugiau nei 25 kilometrus pėsčiųjų ir dviračių takų, yra puiki galimybė pasivaikščiojimams, važinėjimui dviračiais ir riedučiais, todėl ji yra šeimai draugiškos lauko veiklos centras.

Pasivaikščiojimas pėsčiomis

Vaida pabrėžia, kad vaikščiojimas yra prieinama ir jauninanti veikla, teikianti daug naudos sveikatai. Tyrimai rodo, kad laikas, praleistas gamtoje, ne tik gerina fizinę būklę, bet ir mažina streso lygį bei gerina bendrą savijautą[1]. Naudodamiesi vaizdingais Jonavos pasivaikščiojimo takais, gyventojai gali apžiūrėti tokias lankytinas vietas kaip Jonavos tiltai, Laukagalių piliakalnis (Milžinų kalnas), Skarulių bažnyčia ir Taurostos parkas. Ėjimas maždaug 10 000 žingsnių per dieną padeda palaikyti sveiką organizmą ir gerina kraujotaką, efektyviai deginant kalorijas[2]. Vidutiniškai 40 metų moteris, sverianti apie 65 kg, nueidama 10 000 žingsnių gali sudeginti apie 300-400 kalorijų. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad tikslus sudegintų kalorijų skaičius gali skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių, kaip individuali medžiagų apykaita, ėjimo tempas, reljefas ir bendras fizinio pasirengimo lygis. Visada pravartu naudoti žingsniamatį, kuris gali pateikti tikslesnį asmeninio sudegintų kalorijų kiekio įvertinimą pagal konkrečius kūno rodiklius ir vaikščiojimo būdą.

Važinėjimas riedučiais

Važinėjimas riedučiais suteikia dinamišką ir jaudinančią patirtį, o kartu padeda išlaikyti sveiką svorį. Tyrimai atskleidė, kad važinėjant riedučiais galima sudeginti apie 330-600 kalorijų per valandą, priklausomai nuo tokių veiksnių kaip svoris, intensyvumas ir veiklos trukmė[3]. Ši energinga fizinė veikla įtraukia įvairias raumenų grupes, įskaitant kojų, juosmens ir sėdmenų raumenis, todėl padidėja bendra jėga ir ištvermė. Jonava – ideali aplinka važinėti riedučiais, nes joje yra vaizdingų kraštovaizdžių ir daugybė vaizdingų vietų, pavyzdžiui, Neries pakrantė.

Kad važinėjimas riedučiais būtų saugus ir įsimintinas, Vaida pabrėžia, jog svarbu laikytis saugumo taisyklių. Tai reiškia, kad reikia dėvėti apsaugines priemones, pavyzdžiui, šalmus, kelių, alkūnių ir riešų apsaugas, kad apsisaugotumėte nuo kritimų ir galimų traumų. Labai svarbu investuoti į aukštos kokybės riedučius su tinkama atrama čiurnai, taip pat įvaldyti pagrindinius važiavimo riedučiais būdus, kad būtų užtikrinta tinkama pusiausvyra, stabdymas ir posūkiai. Rekomenduojama rinktis gerai prižiūrimus, lygius paviršius, pavyzdžiui, atnaujintus ir naujai įrengtus puikius Jonavos pėsčiųjų ir dviračių takus.

Važiavimas dviračiu

Važiavimas dviračiu yra fantastiška širdies ir kraujagyslių mankšta, kuri įdarbina apatinės kūno dalies raumenis ir padeda pagerinti ištvermę bei bendrą fizinę būklę. Tai veiksminga kalorijas deginanti treniruotė, o kartu smagus ir malonus būdas tyrinėti aplinką. Be to, tyrimai rodo, kad važiavimas dviračiu teigiamai veikia psichinę sveikatą[4]. Jonavos pėsčiųjų ir dviračių takai siūlo vaizdingas apylinkes, kurios puikiai tinka tyrinėjimui. Važinėjimas dviračiu padeda gerinti širdies ir kraujagyslių sistemos fizinę būklę, deginti kalorijas ir skatina gerą savijautą. Panašiai kaip ir vaikščiodama, vidutiniškai 40 metų moteris, sverianti apie 65 kg, važiuodama dviračiu gali sudeginti apie 300-500 kalorijų per valandą, priklausomai nuo įvairių veiksnių, tokių kaip intensyvumas, trukmė ir reljefas.

Savo entuziazmu dalijasi Vaida Borunovienė, uoli sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo propaguotoja, pristatydama tris įdomias veiklas gryname ore, tinkančias tiek pavieniams asmenims, tiek šeimoms Jonavoje. Kiekviena veikla – ėjimas, važinėjimas riedučiais ir važinėjimas dviračiu – suteikia savitą naudą sveikatai: nuo širdies ir kraujagyslių sistemos stiprinimo ir kalorijų deginimo iki streso mažinimo ir bendros savijautos gerinimo. Turėdami puikius naujus ir atnaujintus Jonavos pėsčiųjų ir dviračių takus, gyventojai gali tyrinėti miesto grožį, mėgautis gamta ir užsiimti gaivinančia veikla. Taigi apsiaukite pėsčiųjų batus, riedučius ar sėskite ant dviračio ir leiskitės į smagią sveikatos, nuotykių ir atradimų kelionę Jonavoje.

Nuorodos:

[1] Pandey A, Singh G, Bharti S. Energijos sąnaudų vertinimas važiuojant riedučiais. Indian J Physiol Pharmacol. 2015;59(4):433-436.

[2] White MP, Alcock I, Grellier J, et al. Bent 120 minučių per savaitę praleidimas gamtoje susijęs su gera sveikata ir savijauta. Int J Environ Res Public Health. 2019;16(17):E3272.

[3] Wood L, Hooper P, Foster S, et al. Viešosios žaliosios erdvės ir teigiama psichikos sveikata – parkų prieinamumo, kiekio ir tipų bei psichikos gerovės ryšio tyrimas. Sveikatos vieta. 2017;48:63-71.

[4] Kocjan J, Sobočan N, Svagan A. Vandens pramogų įtaka psichikos sveikatos gerinimui. J Sports Med Phys Fitness. 2019;59(4):706-713.