Užsienio reikalų ministerijoje – Lietuvos diplomatų susitikimas su Ukrainos gynėjais

Užsienio reikalų ministerijoje – Lietuvos diplomatų susitikimas su Ukrainos gynėjais

Šiandien Užsienio reikalų ministerijoje lankėsi ypatingi svečiai – Lietuvoje medicininę reabilitaciją atliekantys Ukrainos gynėjai Henadijus, Oleksandras, Sergijus ir Jaroslavas. Kartu su jais atvyko ir jų gydymą bei reabilitaciją Druskininkuose esančiame Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre koordinuojantis Ramūnas Šerpatauskas.

Susitikimo su Lietuvos diplomatais metu prisiminta ne vieną šimtmetį trunkanti lietuvių ir ukrainiečių tautų bendra kova už savo laisvę. Ukrainos kariams padėkota, kad nuo Rusijos agresijos gindami savo Tėvynę, jie taip pat gina ir mus visus. Lietuva ir visi Lietuvos žmonės labai gerai žino, ką reiškia gyvenimas okupacijoje ir kaip nelengva gintis nuo didelio ir agresyvaus kaimyno, tad savo ruožtu darome viską, kad Ukraina sulauktų visa apimančios politinės, finansinės ir karinės paramos, ir kad ta parama ją pasiektų laiku.

„Žinome, ką reiškia susidurti su priešiškos jėgos tankais. 1991 metų sausio mėnesį Vilniaus gatvėmis riedėjo prieš beginklius Lietuvos žmones pasiųsti sovietų tankai. Lietuvos žmonės bandė juos stabdyti plikomis rankomis. Tai prisimindami darome viską, kad be galo drąsiems Ukrainos gynėjams netektų to daryti, kad jie turėtų viską, ko reikia savo žemės ir žmonių gynybai bei Ukrainos pergalei“, – sveikindamas Ukrainos karius pabrėžė užsienio reikalų viceministras Jonas Survila.

Susitikimo metu Ukrainos gynėjams buvo padovanotos Lietuvos trispalvės, paprašant pergalės prieš agresorių akimirką iškelti jas kartu su Ukrainos mėlynai geltonomis vėliavomis. „Jūsų kova yra ir mūsų kova. Kai pasieksite pergalę, ją švęsime kartu su Jumis, o greta plazdančios Lietuvos ir Ukrainos vėliavos šią mūsų bendrą pergalę ir įtvirtins“, – pažymėta įteikiant vėliavas.

Ukrainos karių reabilitacija Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre vykdoma nuo 2014 metų. Iš viso čia ją atliko beveik 350 Ukrainos gynėjų.