Verslai nelaukia 2025 m., kai įsigalios Prieinamumo direktyva, – pokyčius daro jau dabar

Verslai nelaukia 2025 m., kai įsigalios Prieinamumo direktyva, – pokyčius daro jau dabar

Socialiai atsakingas verslas Socialinės pasaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė dar šiemet aplankys socialiai atsakingus verslus, kad galėtų susipažinti su bendrovių savo iniciatyva nuveiktais darbais bei pokyčiais pritaikant aplinką žmonėms su negalia, pagyvenusiems ir kitiems sveikatos ar fizinių sunkumų turintiems asmenims.

 Gruodžio 13 d. 15 val. ministrė M. Navickienė lankysis prekybos centre „Ozas“, kuriančiame draugišką aplinką nematomą negalią turintiems žmonėms – autistiškiems žmonėms atsigauti skirta atskira erdvė su specialiomis nusiraminti padedančiomis priemonėmis. Taip pat susitiks su bendrovių „Atea“ ir „Topocentras“ atstovais, įgyvendinusiais kurtiems asmenims pritaikytą nuotolinę sinchroninio vertimo į gestų kalbą paslaugą.

 Siekiant visapusiškai pritaikyti aplinką žmonėms su negalia, pagyvenusiems ir kitiems sveikatos ar fizinių sunkumų turintiems asmenims, į Lietuvos teisę 2022 m. perkelta ES Prieinamumo direktyva. Ji numato pareigą tiek viešajam sektoriui, tiek verslui gerinti prieigą prie pagrindinių gaminių ir paslaugų, kad visi visuomenės nariai būtų savarankiškesni ir galėtų visapusiškai bei veiksmingai dalyvauti visuomenėje lygiomis sąlygomis su kitais asmenimis. Pokyčiam numatytas pereinamasis laikotarpis. Įstatymo nuostatos pradės veikti 2025 m. birželio 28 d., bet viešasis sektorius ir verslai nelaukia – pokyčius daro jau dabar, o kai kurie rodo išskirtinį dėmesį žmonėms su negalia ir kuria papildomas inovatyvias priemones jų gyvenimo kokybei gerinti.