Viceministras E. Meilūnas: Lietuvą ir Norvegiją vienija požiūris į Rusijos keliamas grėsmes ir  regiono saugumo užtikrinimą

Viceministras E. Meilūnas: Lietuvą ir Norvegiją vienija požiūris į Rusijos keliamas grėsmes ir regiono saugumo užtikrinimą

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas balandžio 18–19 dienomis dalyvavo Osle vykusiose dvišalėse Lietuvos ir Norvegijos konsultacijose dvišalių santykių, saugumo politikos ir pasirengimo NATO viršūnių susitikimui Vilniuje klausimais.

Viceministras, susitikęs su Norvegijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Eivindu Vad Peterssonu ir Norvegijos ministro pirmininko kanceliarijos Tarptautinių reikalų departamento generaliniu direktoriumi Tormodu Endressenu, aptarė Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityse stiprinimą, saugumo situaciją regione, tolesnę paramą Ukrainai, kovojančiai su Rusijos agresija. 

E. Meilūnas padėkojo Norvegijai nuo pat NATO priešakinių pajėgų bataliono įkūrimo pradžios skiriančiai pajėgumus į šį batalioną Lietuvoje.

Susitikimuose aptartas ir pasirengimas liepos mėnesį Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui. „Lietuvą ir Norvegiją vienija požiūris į Rusijos keliamas grėsmes ir tolesnę paramą Ukrainai. Svarbu, kad NATO viršūnių susitikime Vilniuje būtų priimti sprendimai stiprinantys NATO Rytų flangą, užtikrinantys tolesnę paramą Ukrainai, gilinantys Ukrainos ir NATO partnerystę bei Ukrainos įtraukimą į euroatlantines struktūras“ – sakė viceministras E. Meilūnas.

Susitikime taip pat aptarta bendradarbiavimo su Indijos – Ramiojo vandenynų regionu svarba.