Viceministras E. Meilūnas: Lietuvą ir Rumuniją vienija siekis užtikrinti regiono saugumą.

Viceministras E. Meilūnas: Lietuvą ir Rumuniją vienija siekis užtikrinti regiono saugumą.

Kovo 31 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Rumunijos prezidento patarėju nacionaliniam saugumui Ionu Oprișoru. Rumunijos atstovas Lietuvoje lankosi aptarti dvišalio bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje. Jis taip pat dalyvavo NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonijoje Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, kur budėjimą pradėjo Rumunijos karinių oro pajėgų kariai su F–16 naikintuvais.

Susitikime viceministras E. Meilūnas padėkojo Rumunijai už indėlį į Lietuvos ir regiono saugumą bei aptarė pasirengimą NATO viršūnių susitikimui, kuris vyks liepos 11–12 dienomis Vilniuje.

„Tiek Baltijos jūros, tiek Juodosios jūros regionas susiduria su ta pačia grėsme – agresyviais Rusijos veiksmais, tad Lietuvą ir Rumuniją vienija siekis užtikrinti mūsų regiono saugumą. Kartu su Rumunija ir kitais sąjungininkais sieksime, kad NATO viršūnių susitikime Vilniuje būtų priimti konkretūs atgrasymą ir kolektyvinę gynybą stiprinantys sprendimai, ypač dėl efektyvios priešakinės gynybos rytiniame flange”, – sakė E. Meilūnas. Viceministras taip pat pabrėžė ilgalaikį Rusijos grėsmės pobūdį.

Susitikimo metu taip pat aptarta būtinybė toliau stiprinti paramą su Rusijos agresija kovojančiai Ukrainai, pažymėta, kad NATO vadovų susitikime Vilniuje svarbu sutarti dėl NATO praktinės ir politinės paramos Ukrainai sustiprinimo.